Прихильна традиціям Англія залишається незмінною. Королівський бджоляр Джон Чеппл, який уже 15 років опікується королівськими пасіками, повідомив комахам про те, що Єлизавета ІІ пішла з життя і тепер у них новий господар, король Чарльз ІІІ.

Цій традиції вже кілька століть, пише The Daily Mail.

Вважається, якщо не поінформувати бджіл про зміну керівництва, вони можуть перестати робити мед, покинути вулики або навіть померти. Як відомо за життя її Величність багато років тримала бджіл.

Згідно правил двору, Чеппл особисто з’їздив на пасіки при Букінгемському палаці та Кларенс-хаусі. Він закликав бджіл поводитися чемно з новим хазяїном та пов’язав на вулики жалобні стрічки.

“Ти стукаєш у кожен вулик і говориш: “Хазяйка померла, але не відлітайте. Ваш хазяїн буде вам добрим хазяїном”, – розповів бджоляр.

“У Кларенс-хаусі два вулики, а в Букінгемському палаці п’ять. У цю пору року в кожному вулику живе по 20000, може, трохи більше, але в мене не дуже виходить їх рахувати. Улітку їх понад мільйон”, – поділився Чеппл. І додав:

“Я вже на пенсії. Мені 79. Бджолярство – це моє хобі, тож я дбаю про декілька вуликів важливих людей. Номер один – це королева, тобто королева була номером один. Я був бджолярем королеви і сподіваюся, тепер отримаю нову роботу, буду бджолярем короля”.

Крім того, в Єлизавети ІІ лишилося четверо собачок. Імовірно, їх забере до себе жити один із синів королеви.

Нагадаємо, що похорон англійської королеви відбудеться завтра, 19 вересня.

Вадим Снігур