Заявив, що указ підписаний 21 вересня.

Відеозвернення путіна очікувалося ще вчора ввечері, але години трансляції переносилися, і лише сьогодні зранку в Мережі з’явилося відео цього звернення. У ньому він оголосив про часткову мобілізацію:

– Призову на військову службу підлягатимуть лише громадяни, які зараз перебувають у запасі і насамперед ті, хто проходив службу в лавах збройних сил, має певні військово-облікові спеціальності та відповідний досвід. Покликані на військову службу перед відправкою в частини обов’язково проходитимуть додаткову військову підготовку з урахуванням досвіду спеціальної військової операції, —сказав путін. Запевняв, що мобілізовані особи, які беруть участь у “спецоперації”, отримають виплати та статус військовослужбовців, які проходять службу за контрактом.

Текст указу путіна про часткову мобілізацію

путін також заявив, що росія “підтримає рішення жителів Донбасу, Херсонщини і Запорізької області” на проведення так званих референдумів, які мають відбутися на цих тимчасово окупованих територіях.

І зробив неоднозначні заяви про ядерну безпеку. Начебто країни Заходу влаштували “ядерний шантаж” росії, відтак при загрозі територіальної цілому вони готові використати “всі наявні в себе засоби”:

– Захід перейшов будь-яку межу, безвідповідальні політики говорять про постачання наступального озброєння Україні, технікою завдаються удари по росії. У хід із боку Заходу пішов ядерний шантаж. При загрозі своєї територіальної цілісності Росія використає всі наявні засоби, це не блеф. Роза вітрів може розвернутися в їхній бік…