Про це він заявив у виступі  в ООН 27 вересня.

“Погрози застосування ядерної зброї стали постійним наративом російських посадовців і пропагандистів.

Це доводить, що Росія не має права володіти ядерною зброєю, оскільки не здатна гарантувати безпеку світу навіть від погроз застосування ядерної зброї”.

“Не може залишатись постійним членом Ради безпеки ООН з правом вето держава, яка прямо зараз реалізує геноцидну політику, утримує світ за крок від радіаційної катастрофи і ще при цьому погрожує ядерними ударами”.

Президент  Зеленський вважає, що Росія має бути виключена з усіх міжнародних організацій. Якщо таке виключення ускладнено процедурно, її участь має бути призупинена.

Псевдореферендуми, які провела Росія на окупованих територіях України, є фарсом

Вони свідчать про те, що з нинішнім російським президентом Володимиром Путіним немає про що говорити.

Про це під час відеозвернення 27 вересня за результатами засідання Радбезу Організації Об’єднаних Націй заявив президент Володимир Зеленський.

“Щойно взяв участь у засіданні Ради Безпеки ООН. Це — спеціальне засідання, скликане за нашою ініціативою. Дякую всім партнерам, які підтримали скликання цього засідання й чітко виступили на захист України та міжнародного права”, — зазначив президент.

За його словами, Росія намагається остаточно знищити основи світового порядку.

“Злочин агресії проти нашої держави, фарс на окупованій території, який окупанти називають референдумами, підготовка чергової спроби анексії української території – все це кроки, якими Росія добиває Статут ООН”, — підкреслив гарант.

Зеленський зауважив, що реалізація Росією так званого кримського сценарію та чергова спроба анексії української території означатиме, що з чинним президентом Росії немає про що говорити.

“Це чітко й зрозуміло. Будь-які злочинні дії Росії нічого не змінять для України”, — сказав він.

Президент наголосив, що Україна визнає Статут ООН та визнаємо базові принципи співжиття народів, а також докладатиме зусиль для того, щоб захистити нормальне життя в Україні, в Європі та у світі.

Зеленський також запевнив, що Україна діятиме, щоб захистити своїх громадян на Херсонщині, у Запорізькій області, на Донбасі, у поки що окупованих районах Харківщини та в Криму.

“Цей фарс на окупованій території не можна назвати навіть імітацією референдумів. Що намалюють замість результату, ми знали заздалегідь. Навіть розвідці не треба було особливо старатися. Погоджені цифри для цього фарсу були вкинуті у засоби масової інформації. Росія навіть не ховається”, — зауважив гарант.

Він закликав партнерів надати Україні ще більше оборонної, фінансової та санкційної підтримки.

“Говорив сьогодні з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Подякував йому за рішуче засудження російських псевдореферендумів. Детально обговорили ситуацію на передовій і подальшу підтримку Збройних сил України з боку членів Альянсу”, — розповів президент.

Також Зеленський повідомив, що провів у Києві переговори з міністром з питань Європи і закордонних справ Франції.

“Франція докладає значних зусиль, щоб реально допомогти нашій державі і щоб вирішити створені Росією кризи. Детально обговорили з пані міністром ситуацію на Запорізькій АЕС. Детально обговорили наші оборонні потреби. Детально обговорили нашу спільну реакцію на кожен подальший провокативний крок Росії із псевдореферендумами”, — зазначив він.

Окрім того, Зеленський зауважив, що у Москві прозвучали чергові брехливі заяви щодо відновлення українського морського зернового експорту. На його переконання, Росія готує ґрунт, щоб спробувати зірвати зернову ініціативу.

“Статистика експорту абсолютно прозора й доступна усім у міжнародній спільноті. Понад 5 мільйонів тонн агропродукції відправлено на експорт із трьох наших портів. 232 судна вийшли. Якщо взяти тільки країни Африки, то наша аграрна продукція вже експортована в Алжир, Ефіопію, Єгипет, Лівію, Кенію, Сомалі, Судан, Туніс”, — розповів гарант.

Він закликав до негайних дій, щоб не дати Росії знову створити у країнах світу умови для продовольчої кризи.

Окрім того, президент анонсував хороші новини з фронту.

Андрій Власенко