Так вважають деякі аналітики. Зокрема, щоб ці політики відмовились купувати нафту в рф.
Країни Заходу на тлі погроз з РФ застосувати ядерну зброю активізували зусилля для того, щоб залучити до тиску на Путіна інші країни, зокрема у Тихоокеанському регіоні.
Про це йдеться у матеріалі Politico на основі спілкування з джерелами.
Захід намагається об’єднати більше країн у тому, щоби подати президенту РФ чіткий сигнал, що застосування ядерної зброї буде мати дуже жорстку економічну й дипломатичну відповідь навіть від тих країн, які Росія вважає дружніми. В адміністрації Байдена та експертних колах вважають, що особливо важливо задіяти Індію та Китай.
Представник Держдепу, що спілкувався на умовах анонімності, розповів, що американські дипломати вже працюють з країнами Тихоокеанського регіону, закликаючи їх тиснути на Путіна й переконувати його облишити ідеї про ядерну зброю. Співрозмовник розповів, що розмови велися з низкою країн, “як союзників, партнерів так і навпаки”.
Посадовці США вважають, що вагомим аргументом для Путіна буде позиція президента Китаю Сі Цзіньпіна та прем’єра Індії Нарендри Моді.
Білий дім стривожений ядерною риторикою у Росії, але поки США не бачили доказів того, що Росія справді збирається використати ядерну зброю. У розвідці вважають, що це не зміниться і після оголошення результатів псевдореферендумів на окупованих РФ територіях України.
30 вересня в Москві має бути «грандіозний мітинг» з «велікім лікованієм», щодо приєднання анексованих окупованих територій ( читай вкрадених).
Андрій Власенко