У боях на Харківщині загинув 22-річний Денис Ніколіца
4 жовтня внаслідок отримання поранення поблизу населеного пункту Колісниківка Кубинського району на Харківщині загинув молодий кадровий військовий – Денис Ніколіца.
– Герою було 22 роки. Він народився в селі Качківка. Молодий кадровий військовий, випускник Національної академії Сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного, старший лейтенант, командир 3-ї самохідної артилерійської батареї бригадної артилерійської групи однієї із військових частин, — повідомляють у Ямпільській громаді. — В одну страшну мить осиротіла малесенька донечка Домініка, яка народилась у серпні, вдовою стала дружина Юлія, батьки втратили дорогого сина.
Згасла зірка Руслана Звізди
У селі Сміла жалоба. Громада втратила свого Героя 46-річного Руслана Звізду.
Земляки висловлюють щирі співчуття родині загиблого:
– Низький уклін та вічна шана нашому Герою! Не забудемо. Не пробачимо.
Похоронки у Краснопільській громаді
7 жовтня загинув красно- пільчанин — 34-річний Петро Дерманський. Він у перші дні війни пішов добровольцем захищати країну від окупанта. У громаді згадують, що він працював трактористом у с.Тополі- вка, де познайомився зі своєю дружиною Наталією, з якою народили донечку. Потім — у Гай- синському та Теплицькому АТП, після цього недовгий час працював слюсарем на тракторній бригаді.
7 жовтня громада втратила ще одного гідного сина – Богдана Топчія, який проживав у с. Золотоноша Черкаської області, а народився й зростав у с. Гранів. У 2013 році пішов на контрактну службу у Збройних силах України у м. Черкаси. Там же Богдан зустрів свою майбутню дружину та у 2017 році одружився. У 2018 році знову підписав контракт та був відправлений у «гарячі точки» АТО Донецької області. Після закінчення контракту поїхав з дружиною на роботу за кордон. Але не вагаючись повернувся в Україну на захист Батьківщини.
У середині березня Богдан брав участь у боях у Сєвєродонецьку Луганської області. 19 липня отримав поранення та був госпіталізований. Після лікування 11 вересня повернувся у свою військову частину, де знаходилася його бригада. Перебуваючи в Херсонській області, брав участь у деокупації українських земель. Останній раз зателефонувавши дружині, сказав, що все гаразд, і передав привіт мамі. 7 жовтня загинув… Без сина залишилися батьки, без чоловіка – молода дружина…
Шаргородщина прощалася з «азовцем» В’ячеславом Кушніром
В’ячеслав народився в селі Слобода-Шаргородська і обрав для себе військову стежину. Був командиром відділення полку «Азов». Маус, як називали його побратими, стійко, мужньо та самовіддано боронив Україну від ненависного російського ворога ще з 2014 року.
Герой України загинув 15 квітня від кульових поранень. Він прикрив собою своїх побратимів при прориві на завод «Азовсталь».
У квітні про загибель чоловіка дружину сповістили побратими воїна. Проте, не маючи офіційного підтвердження, рідні В’ячес- лава сподівались, що він живий, шукали будь-яку інформацію про нього, чекали дзвінка.. Цими днями тіло воїна знайшли — ідентифікували… Ця звістка принесла рідним горе, сльози і гіркоту втрати найдорожчої людини.
У Гайсині провели у засвіти Руслана Байрамова
Гайсинська громада стала домівкою для захисника України Байрамова Руслана Гу- сейнгулу-огли, 1993 року народження. Молодий Герой родом з Луганщини, Новоайдарівсь- кого району. Проходив службу по контракту в 59 ОМБр на посаді оператора відділення взводу радіорозвідки. 6 жовтня воїн загинув в районі населеного пункту Тернові Поди, що на Миколаїв- щині, внаслідок бойового зіткнення з противником. На тимчасово окупованій території у Руслана Байрамова залишилась матір. Вже не вперше лоно гайсинської землі приймає у вічний сон борців за незалежність України.
На війні загинув жмеринчанин Олексій Лебідь
У громаді 10 жовтня було оголошене днем жалоби.
– 25 вересня в боях за Україну від вогнепального поранення загинув 37-річний військовий Олексій Лебідь.
Чоловік родом зі Жмеринки, — повідомили у громаді.
У Хмільницькому районі на щиті зустрічали Героїв
Виконуючи бойове завдання із захисту України, загинув житель села Маркуші — 37- річний Віталій Слободянюк.
За бажанням рідних Героя поховають в Одесі, — повідомили в Уланівській громаді.
Захищаючи Україну, у районі н.п. Петрівка Херсонської області загинув житель села Ко- либабинці (Кривошиївський старостинський округ) солдат Іван Яюк.
Бабуся з дідусем поховали 20-річного онука-воїна
Страшне горе увірвалося в сім’ю Ліди і Ярослава Крижані- вських. На війні загинув їхній 20-річний внук Андрій Кри- жанівський. З перших днів війни Андрій служив в танковій бригаді — танкіст. Загинув Андрій, захищаючи територіальну цілісність, незалежність і свободу нашої України! Низький уклін батькам за сина. Вічна і світла пам’ять герою.
Живі коридори у Ямпільській громаді
Тут проводжали в останню путь Василя Апанасенка та Олександра Башинського
Василь Апанасенко загинув під час мінометного обстрілу поблизу населеного пункту Котляреве Миколаївської області 5 жовтня. Василь Миколайович прийшов добровольцем до райвійськкомату і мобілізувався на війну з рашистами 26 лютого. Його служба розпочалась із роти охорони при 2-му відділі Могилів-Подільського РТЦК та СП. Далі були м.Котовськ, Херсонський напрямок і Миколаївська область. Тут і обірвався земний шлях воїна на 49-му році життя.
З болем і сумом прощалася Ямпільщина й з 33-річним Олександром Башинським із села Писарівки.
Батько загинув у день народження сина
7 жовтня, в день народження свого старшого сина, янголом для нас став Олексій Бучік…
Герой родом із села Баланів- ки. З самого початку вторгнення росії на територію України пішов захищати нашу державу, був у містах, де велися запеклі бої. Загинув Герой на півдні України.
Загинув старший матрос Віталій Тварковський
Виконуючи свій священний обов’язок перед Батьківщиною, 4 жовтня біля населеного пункту Алтестове Одеської області загинув її захисник, старший матрос 38-річний Віталій Тварковський. Віталій родом із села Миролюбівка Піщанської громади. Він був начальником електростанції відділення штабних машин батареї управління.
Гинуть молоді соколи…
5 жовтня в селі Тернові Поди Миколаївської області загинув гідний син гарної родини, Ге- рой-розвідник, нараївчанин – 28-річний Богдан Яценко. Хлопець закінчив факультет міжнародних відносин Львівського національного університету ім. І.Франка. Був перекладачем. 24 лютого Богдан пішов добровільно на мобілізацію.
У Богдана залишилася молода дружина… Родина, близькі та знайомі завжди пам’ятатимуть Богдана як надзвичайно розумну, добру та щиру людину.
Лейтенант Максим Ямковий – морпіх та захисник Маріуполя
Страшна звістка про загибель хлопця прилетіла в Іллінецьку громаду ще на початку березня. Та лише днями тіло Героя змогли привезти додому.
Для Максима служба в Українському війську розпочалась у квітні 2018-го, коли його призвали на строкову службу. Вже за кілька місяців юнак підписав контракт зі Збройними силами України та відбув у зону проведення АТО/ООС. Далі було навчання на Курсах лідерства в Національній академії Сухопутних військ ім. Гетьмана Сагайдачного. Через рік у званні молодшого лейтенанта Максим Ямковий відбув для проходження служби у 36-ту окрему бригаду морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського на посаду командира танкового взводу. Потрапив на східні рубежі Маріуполя, де проходила лінія зіткнення з рашистами та «армією днр». З перших годин після повномасш- табного вторгнення противника в Україну морські піхотинці мужньо протистояли ворогу. 27 лютого під час одного із запеклих боїв біля населеного пункту Павлопіль Максим загинув.
Указом президента за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі лейтенанта Максима Ямкового нагороджено орденом Данила Галицького (посмертно).
Реставрував костел, співав та любив музику, але пішов на фронт за українську землю. Ще одна похоронка з фронту прийшла у Стрижавську громаду. Захищаючи Батьківщину, у бою загинув стрижавчанин Олександр Бородай. З жовтня поблизу Давидового Броду, що на Херсонщині, він потрапив під артилерійський обстріл.
У громаді повідомляють, що Олександр родом з Житомира. У 1986-му році переїхав з родиною до Вінниці. Працював будівельником. У Вінниці займався реставрацією костелу Пресвятої Діви Марії Ангельської. Мав талант до музики і добрі вокальні дані.
У 2014-му Олександр пішов у зону АТО. Відчув внутрішній поклик до того, щоб боронити Батьківщину. Служив у батальйоні «Айдар». Отримав відзнаку «Патріот Вітчизни». Додому повернувся після поранення, уже з інвалідністю.
Труднощі зі здоров’ям не зупинили мужнього воїна тоді, коли почалося повномасштабне вторгнення. У перші ж дні війни Олександр Бородай записався до територіальної оборони, а 11 березня вирушив у зону бойових дій. Був навідником-опера- тором 3-го розвідувального відділення 3-го розвідувального взводу 2-ї розвідувальної роти військової частини А1445. Всього тиждень герой не дожив до свого 49-го дня народження…
На щиті повернувся «Єдиний Генерал»
Під час виконання обов’язків військової служби, в зоні ведення бойових дій загинув чудовий батько і люблячий чоловік Олег Богданюк. У серцях друзів, колег, знайомих, побратимів він назавжди залишиться світлою, доброю людиною. А для своєї родини він був, є і буде «єдиним Генералом», як він любив себе називати.
Редакція газети висловлює щирі співчуття рідним загиблих героїв… Вічна слава і вічна пам’ять…
Підготувала Людмила ПОЛІЩУК