Путін створює у росії умови для продовження тривалої війни високої інтенсивності. Він не планує врегульовувати конфлікт шляхом переговорів. Такий висновок зробили аналітики американського Інституту вивчення війни з огляду на останні повідомлення з фронту і кремля.
Підготовка до прориву дамби, підготовка до додаткової мобілізації та призову – все це свідчить про те, що путін не шукає відступів у найближчій перспективі. Натомість він створює умови для покращення боєздатності росії протягом зими та до 2023 року. Такий висновок зробили американські аналітики з Інституту вивчення війни.
Як відомо, 21 жовтня Путін підписав указ про створення "координаційної ради" уряду Росії для "посилення координації федеральних органів виконавчої влади та виконавчої влади суб’єктів федерації" під час війни в Україні.
До обов'язків ради входить координація федеральних і регіональних органів влади щодо забезпечення потреб російського війська, вирішення питань військового постачання, формування планів постачання війська; визначення обсягу і напрямків державного бюджету рф на підтримку військ; та створення робочих груп з окремих питань.
"Створення Путіним координаційної ради є продовженням декларації Путіна від 19 жовтня про стандарти готовності до воєнного стану, які Кремль прагне використати для розширення повноважень російського уряду як способу подальшого переходу росії на воєнний стан. Це крок, який путіну не потрібно робити, якщо він прагне скоро завершити війну або шукає певного відступу чи паузи, щоб, як він очікував, завершити великі бойові операції. Натомість створення цього нового координаційного органу створює умови для високого рівня мобілізації російської держави, економіки та суспільства для продовження високоінтенсивних військових операцій у найближчому майбутньому.
Путін продовжує демонструвати свою готовність заплатити високу ціну внутрішнього невдоволення, щоб досягти військового вирішення війни, яку він ініціював на своїх умовах, демонструючи своїми діями помітну незацікавленість у будь-яких серйозних поступках або переговорах про припинення вогню, які могли б призвести до стійкого миру", — повідомляється у новому новому звіті ISW.
Сергій Бойчук