Тараса Гука СБУ взяло із рекордним 15-тисячним «хабарем» у Вінниці ще 10 січня, і цей арешт правника прогримів на всю Україну.

Адже вперше в історії вінницької юриспруденції в авто адвоката знайшли конверт із такою сумою в доларах! Тому Гука на хвилі резонансу суддя Михайленко «закрив» на 2 місяці в СІЗО чи дав шанс вийти за 400 тисяч гривень застави! Але для кого насправді були ці долари, які в ході слідства насправді виявились муляжем… І вже під час апеляції 22 січня адвокат Гук із клітки суду вперше відверто озвучив причину свого арешту із амфетаміновим слідом в Агрономічному та конкретними прізвищами наркоділерів і «кришувальників». І це справді шок для Вінниччини! Бо таке при суддях та прокуророві ще ніхто не казав на камери!!!

– Ніяких доларів я не брав, бо громадянин Олійник після розмови залишив у моєму авто той конверт… Ці муляжі назвали «хабарем», який я не брав і не вимагав… Бо безкоштовно веду в суді захист громадянина Новіцького, якому загрожує 10 років ув‘язнення за вживання і збут наркотиків. А насправді він був працівником цього пана Олійника, який є лікарем у Вінниці та останні три роки займається виготовленням та збутом амфетаміну! В тому числі й в Агрономічному та під прикриттям і патронатом своєї дружини – слідчої поліції. Через викриття мною цієї схеми та 5 кг наркопродукції мені підкинули цей конверт, щоб, як мені сказали після затримання, «я замовк і відчув на собі…» весь комфорт СІЗО без належної медичної допомоги при моєму поганому стані здоров’я, — сказав під час слухання в Апеляційному суді адвокат Тарас Гук. – Всю цю інформацію про 5-кілограмовий наркотрафік я озвучив у суді про Новіцького, якого вже судить третій склад суддів і не може розібратись у цій справі. Я назвав ці обставини публічно, й одразу лікар Олійник вийшов на мене і запропонував «оплатити мої послуги»… І компенсувати Новіцькому моральні та матеріальні збитки, бо той вже більше півроку сидить під вартою… Але жодних компенсацій не було, бо кошти із обороту вони і «криша» виймати не захотіли. Тому на мене пішла заява до поліції, потім конверт із 15-ма тисячами муляжів та арешт із заставою 400 тисяч… Я «хабар» не брав, ті муляжні «долари» в руки не брав і вважаю, що мене «закрили» за правду про наркотики в Агрономічному. Але про них знає все село! То чому цим наркотрафіком, що вже накрив усю Вінницю, не хочуть займатись поліція та прокуратура? А мною за викриття його зайнялись одразу? Чи я як адвокат не маю права казати правду, якою б гіркою вона не була?..

І після 5 годин дебатів, свідчень і оприлюднення шокуючих фактів колегія суддів Апеляційного суду Вінниччини погодилась зменшити суму застави для адвоката Гука із 400 до 140 тисяч гривень… Цю суму вже зібрали його рідні, батько, тесть та колеги по адвокатській практиці, бо одразу 5 юристів із Вінниці взялись бути його захисниками в резонансному процесі абсолютно безкоштовно. І Тарас Гук вийшов із СІЗО 23-го січня в обід…

Але тепер він має вже дві кримінальні справи… Одну — як безоплатний адвокат наркодилера Новіцького з Агрономічного, і другу – як підозрюваний посередник в рекордному 15-тисячному «хабарі». Але кому Гук мав нести ці муляжні долари і за що?
Під час Апеляційного суду 22-го числа слідчого в справі запитали саме про головних «фігурантів» нашумілої справи… Але суддю міського суду Вінниці, для якого Тарас Гук в справі наркодилера Новіцького міг «просити» долари, правоохоронці не називають… А може, його не було? Чи Гук «просив» гроші для себе? Чи 15 тисяч «доларів-календариків» – це таки помста наркосиндикату, який відчув небезпеку і увімкнув через «кришу» силовий пресинг на Гука?

Дивно, чому досі ці версії ніяк не коментуються, адже в справі вінницького адвоката було 3 місяці «прослушки», стеження і документування! І чому тоді слідство не вийшло на лікаря Олійника та його мережу збуту? Заважає «криша»?

Коментар в.о. керівника Нацполіції Вінниччини полковника Сергія Сокиряна:

– Ситуація майже така, як її озвучив адвокат! Бо спершу після угону авто по проспекту Коцюбинського із одного гаража під час перевірки був помітний підозрілий наркозапах… БНОН тоді, десь 7 місяців тому, виставив засаду і затримав громадянина Н. із наркотичними речовинами. Цей гараж без офіційного договору Н. здавав лікар О., але стеження за ним не показало жодних контактів чи стосунків між ними. Тому про причетність О. до виготовлення чи збуту наркотиків на сьогодні у нас немає… Але його дружина раніше справді працювала в Лівобережному відділі поліції Вінниці слідчою… Переатестацію вона не проходила і нині на цій посаді не працює. Решту інформації ми перевіряємо…

Коментар начальника департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА:

– Я такого лікаря не знаю, бо залізничну лікарню ми отримали на баланс і розформували ще в 2015-му. Нині це лікарня №2, нею опікується медунівер, і там залишились працювати буквально 4-5 лікарів. Решта були глибокі пенсіонери, і, мабуть, вони закінчили свою трудову діяльність, — повідомила Людмила Грабович. – У нас слідчих чи інших правоохоронців з приводу згаданого вами медпрацівника не було. Як будуть – то будемо розбиратись, адже там звучать важкі звинувачення!
Щодо амфетаміну серед медиків, то в моїй практиці був один випадок ще в стоматполіклініці на Келецькій, де зубний технік збував пігулки… Ми тоді зібрались і рішенням колективу звільнили його за один день! Більше амфетамінщики мені серед лікарів не траплялись, але тут таке…

До речі, батько і тесть Тараса Гука – також відомі на Вінниччині адвокати. А тесть, окрім всього — колишній головний прокурор Жмеринського району. Тому систему «свій-чужий» вони знають ізсередини і просто так не здадуть свого сина і зятя… Це вже зрозуміло всій правоохоронній, суддівській та прокурорській командам області, які мають відкритий конфлікт із адвокатською громадою Вінниччини.

«Кожен з нас, враховуючи сьогоднішній «безпредел» з боку правоохоронних органів, не може сподіватися, що надання правової допомоги та захист клієнтів не призведуть до нашого затримання, нібито за вимагання, – писала адвокатська спільнота у «Фейсбук» у день арешту Тараса Гука. – У такій ситуації ми повинні об’єднатися та довести всім, що винагорода адвоката не має меж і лише обмежується домовленістю між адвокатом та клієнтом…»

Фото автора