У доповіді йдеться про примусове переміщення українців з окупованих територій, а також незаконні фільтраційні заходи.

Свої висновки вони виклали у звіті під назвою “Немов по етапу”: Незаконне вивезення та насильство проти цивільних в Україні під час російської “фільтрації”.

У документі розповіли про насильницьке переміщення жителів України з окупованих територій до районів, контрольованих ЗС РФ, або до Росії, під час чого діти виявилися розлученими зі своїми сім’ями.

“Огидна тактика Росії щодо примусового переміщення та депортації є воєнним злочином. Amnesty International вважає, що це має бути розслідувано як злочин проти людяності”, – йдеться у заяві організації.

«Не помилували нікого, навіть дітей», – сказала Аньєс Калламар, генеральний секретар Amnesty International, представляючи звіт, в якому описуються випадки відокремлення дітей від батьків, зокрема, 11-літнього хлопчика від його матері, яку захопили в Маріуполі та продовжують утримувати.

 


Цивільні особи розповіли Amnesty International, що їх змушували проходити принизливі процедури перевірки, відомі як “фільтрація”, які іноді супроводжувалися затриманнями, тортурами та іншими видами жорстокого поводження.

Тактика Росії щодо насильницького переміщення та депортації є воєнним злочином

“Відлучення дітей від їхніх сімей та примус людей до переміщення за сотні кілометрів від їхніх будинків є ще одним доказом тих тяжких страждань, які російське вторгнення завдало цивільному населенню України”, – наголосила Калламар.

В організації закликали Росію негайно припинити депортацію чи примусове вивезення цивільного населення з України, зупинити насильницьку процедуру під назвою “фільтрація” та забезпечити мирним громадянам України можливість безпечно виїхати з територій, де тривають бойові дії.

Андрій Власенко