Ситуація непроста. Вона непроста не тільки в Ободівці, така ситуація і по інших територіальних громадах, де більшість сформована під місцевих «князків», які не платили раніше та зараз не хочуть платити податки в бюджет.
Для розуміння: загальний бюджет громади становить 75,4 млн грн, із них 40,0 млн власних надходжень, з яких 6,7 млн грн, що становить – 19% грн – плата за землю, в тому числі і орендна плата. В кожній громаді такі надходження як аксіома – вони повинні сплачуватися в бюджет. Адже це зарплати працівників бюджетної сфери та допомоги малозабезпеченим.
Власне тому, вимога щодо сплати за землю та нерозуміння забаганок депутатів, які працюють в АФ “Ободівська”, співпраця керівника господарства з народним депутатом, який обраний по нашому виборчому округу, і було прелюдією щодо прийняття за третім разом двома третинами депутатів рішення про дострокове припинення повноважень Ободівського сільського голови. Перший раз на вимогу депутатів мною було скликано 39 сесію, вона не відбулася. Не всі депутати зареєструвалися. Наближені депутати до місцевого аграрія просто ігнорували порядок денний та регламент. Другий раз на вимогу депутатів на 14 вересня мною скликано сесію прибуло 19, за дострокове припинення повноважень – 13 – рішення не прийняте. 28 жовтня депутати проводять сесію із 16 присутніх, 15 підтримують проєкт рішення.
Який депутатський склад?
- Самовисуванці – 7.
- За майбутнє -7.
- ПП “Українська стратегія Гройсмана” – 3.
- ВО ПП “Батьківщина” – 3.
- ПП “Європейська солідарність” – 1.
Також зареєстровано депутатська групу “За розвиток громади” до якої увійшли депутати від агроформування та депутат Валентина Сутика – з її слів представник та багаторічний помічник народних депутатів Миколи Кучера та Лариси Білозір. На сьогоднішній день фактично вона керує фракцією «За майбутнє» в громаді. Дивно, що спільного в народних депутатів та керівника місцевого агроформування – колишнього регіонала, якого вони у червні 2016 року в дуже цікавий спосіб відправили в відставку з посади голови Тростянецької районної ради?..
– Це ж не перша Ваша каденція на посаді голови, раніше легше працювалося?
– Це вже четверта моя каденція з 2002 року. Схожа на першу (із 26 депутатів – половина працівники агрофірми), коли у 2003 році постало питання розпаювання землі. А зараз – про її оплату. Бо знаєте, у нас “агробарон” Юрій Солодкий – керівник АФ “Ободівська” вважає, що до нього, як колись до голови колгоспу, всі мають йти на нараду і виконувати його рішення. Але тим не менше, у першому скликанні вдалося розпаювати землю, в найкоротші терміни повністю газифікувати Ободівку та Бережанку. Відновлювати нічне освітленнями, висипали дороги, поставили тротуари, упорядкували узбіччя, кладовища, прибережну зону, створили комунальне підприємство.
У 2010 році мене не обрали. Тоді зайшли регіонали, стояло питання: це ваші, це наші. Найбільша біда в тому, що ті, хто тоді були в “регіонах”, сьогодні переодягли шапку на другий бік і імплементувалися в різні політичні сили.
У 2015 році люди мені знову висловили довіру, я почав пропагувати ідею добровільного об’єднання. За для розвитку інфраструктури громад, держава давала великі субвенції. Постало питання про об’єднання Ободівки і Новоободівки, та інших неселених пунктів. Представники агроформувань робили все, щоб цього не сталося. Причина – земля і податки. Хоча й створювалися комунальні підприємства, працевлаштовувалися місцеві жителі, щоб податки надходили у громаду. Разом із тим, ми залучали кошти з різних конкурсів, грантів та проєктів, зокрема й екологічних. Були перші по області з проєктом по муніципальній співпраці, так за кошти обласного та сільського бюджетів, доречі завдяки сприянню депутата обласної ради Геннадія Мазура, було придбано сміттєвоз та контейнери для сортування сміття.
На жаль, хто тоді працював сільським головою, а сьогодні є депутатами та старостами нашої громади, екологічними проблемами не цікавилися. Зараз для них теж все не так…
У 2020 році створено нову громаду та виконавчі органи. Всі відділи працюють добре. Сьогодні немає претензій ні до одного із створених виконавчих органів. То які можуть бути питання до голови? Зрозуміло, що малим громадам сьогодні важко. Держава давала раніше різного роду субвенції, коли було добровільне об’єднання, але такого не сталося, то ж маємо те, що маємо.
– Знаю, були протистояння й за базу відпочинку. Яка там зараз ситуація?
– Дійсно, ще одним із каменів спотикання став колишній табір оздоровлення та відпочинку для дітей “Сосновий бір”. У 2018 році рада його забрала у комунальну власність та створила КЗ “Подільська казка”. За для його відновлення писали багато проєктів на його фінансування. Планували оздоровлення та відпочинок дітей та молоді, в тому числі із обмеженими можливостями. Мало бути створено до 40 робочих місць. Територія – 4,2 га соснового лісу – чудова місцина для відпочинку, оздоровлення та навчання дітей. Але, це для декого було не вигідно.
Ми звернулися у Державний фонд регіонального розвитку, відремонтували будиночки, вже готові були налагоджувати роботу закладу. Але деякі народні депутати, звернулися по надуманим звинуваченням в правоохоронні органи, було відкрито кримінальне провадження. Фінансування з державного фонду регіонального розвитку припинилося. Були перевірки різного роду . Все нормально – без порушень.
Надумане кримінальне провадження давно закрито, але громада втратила 7 млн грн фінансування, які відповідно до проєктно-кошторисної документації передбачалися на продовження реконструкцію. Звичайно, що на сьогодні “Подільська казка” не працює. А, хто компенсує втрачені громадою 7 млн грн? Хто компенсує дітям оздоровлення та відпочинок? Хто компенсує нестворених майже 40 робочих місць, податки та інші надходження до місцевого бюджету? Де ці народні депутати? Сьогодні їх не чути в окрузі?!
– То причина депутатського демаршу — земля?
– Землі для ведення особистого селянського господарства. Безумовно, всі хочуть отримати в тому чисті і представники партії “За майбутнє”, більшість із них не тільки працюють у агробарона, а й постійно лобіюють його інтереси. Нещодавно у фермера Черевичного хотіли відібрати 30 га виробленої орної землі та виділити для двох депутатських родин по 12 га (родина помічника народного депутата Валентини Сутики та бухгалтер місцевого агроформування, про яке ми згадували вище, Тетяна Тисменецька). Ось так. Але люди, не дали цього зробити. Такі інтереси в цих депутатів…
Та я з перших днів після виборів розумів, що хоч у мене і не було більшості, але потрібно працювати. Голова не є розпорядником коштів, голова має бути модератором, об’єднати, зробити, а щоб був результат, депутати мають прислухатися, а не тягнути кожен в свій бік, як у тій байці про лебедя, рака і щуку. Депутатка Валентина Сутика, яка розповідає, що є представником народного депутата Миколи Кучера, взялася керувати комісією з питань регламенту, депутатської діяльності, законності і відверто пішла в опозицію до голови. У земельній комісії чомусь лобіюються інтереси агроформувань?
Зараз в суді справа по несплаті агроформуванням майже 360 тис. грн боргу за орендну плату. Рішення суду на користь громади, але сплачувати ніхто не спішить.
Більше того, Ободівська агрофірма ще й подала позов, що сільська рада винна їм 300 тисяч за трактор, який я колись попросив для роботи в громаді… А трактор – тільки рама та колеса…
– А зараз хто буде виконувати обов’язки голови?
– Секретар. Але все дуже складно… У зв’язку з повномасштабною війною перед громадою нові виклики… Деякі депутати не розуміють: хто б не прийшов, треба працювати законно, а не так, як хтось хоче, прийшовши за вигодою – земля, комунальна власність, кошти. Для того, щоб реалізувати свої амбіції і десь обійти законодавство, вирішили зробити «переворот в Ободівці». З мене вимагали написати заяву і скласти достроково повноваження, але я не можу це зробити. Під час воєнного стану – це буде зрада людей, які в мене повірили, та громади… А мене ж не депутати обирали, а майже 2000 виборців, – це десь 40% від тих, хто прийшов на вибори.
У нас виходить правова колізія: голову обрали виборці — громада. А зняти можуть депутати?
Та питання не в посаді навіть, а в існуванні громади. Бо якщо не будуть платитися податки і збори, то хто б на це місце не прийшов, він не зможе навести лад.
Вислухала Людмила ПОЛІЩУК
За гроші ця жу-рка вилиже все що тіки можна. Довго підгодовувалась з корита хабарника качура.
Збулася нав’язлива ідея голови Ободівської с/р Констянтина Ременюка ліквідувати Козинецьку школу.Мабуть на зекономлені кошти хоче підвищити премії собі і своїм наближеним і вкласти в добудову міфічної «Подільської казки»,або побудувати ще один фонтан-ялинку.Ще рівно рік назад на сесії Ободівської с/р,не зважаючи на свої передвиборні обіцянки,що школа буде працювати,поставив питання про ліквідацію школи.Обманувши депутатів,що в школі не вистачає дітей аж після третього голосування набрали необхідну кількість голосів.На сесії крім директорки із чоловіком не було ні вчителів,ні батьків.Перед цим ніяких громадських громадських слухань не було, бо був карантин. Після цього в селі почався бунт.Люди зійшлися до школи і викликали ременюка.Він приїхав разом із своєю свитою.Оце і були справжні обговорення.Перед всіма присутніми ременюк пообіцяв,що якщо будуть діти,щоб отримувати субвенцію від держави, він особисто внесе на сесії проект рішення про припинення процесу ліквідації і навідь клав руку на серце.Тепер в Козинцях фраза»кладу руку на серце» означає «Я збрехав». На цих зборах жителька села Щур Л Л запропонувала запросити в село одиноких матерів із «Дім Мама»,що під Вінницею.Цю пропозицію ременюк ніби і підтримав,але це була показуха перед людьми,як і все в ньому.Коли ці мами зібрались їхати в село дивитись на пустуючі будинки,яких в селі багато на садочок,на школу ременюк зателефонував до них з погрозами,щоб не їхали.Але вони приїхали.Їм в селі сподобалось все, крім того як їх зустрів голова ОТГ із свитою.На це було огидно дивитись.Мами сказали,що їх так ще ніхто ніде не зустрічав, з такими грубощами,хамством і неповагою:»Чого ви сюди приїхали в мене грошей на вас нема»Деякі мами навіть хотіли придбати будинки за власні кошти,бо будинки дешеві.Незважаючи на негативний прийом з боку ременюка,мами хотіли оглянути садочок і школу.Садочок їм відкрили і показали,а школу не відкрили. За свої заслуги після «здачи» школи Сліденко(бувша директор школи) отримала посаду начальника відділу освіти,культури та інше.Ременюк своїх не обіжає.
Не змирившись з тим,що ременюк каже одне,а робить інше батьки учнів,працівники школи,прості жителі села завітали на сесію Ободівської с/р. А що ж ременюк?Під час виступів людей з Козинець він мовчки стояв,звівши очі до стелі,щось бубнів собі під носа і намацував на грудях хреста(кажуть у нього їх два).Він думав,що пора продовжувати дерибанити землю,а ці йому заважають. На письмове звернення жителів села,на запит детутатів ременюк так і не відповів вже рік.
Не дочекавшись від ременюка обіцяного колись,батьки подали заяву до суду.І ременюк,як голова ОТГ,який казав що ми тепер одна сім’я,судився зі своїми жителями.Ось такий «батько»ОТГ,що судиться зі своїми «дітьми».Виходить що жителі Козинець ременюку не «діти»,а вихованці,яких він взяв заради землі і грошей.А землі в Козинцях багато.Адвокат батьків пропонував мирову,но ременюк відповів «Судитись».Видно він любить судитись з людьми,активістами.Відбулося 5 судових засідань.Батьки оплачувати судові засідання власними коштами,а ременюк державними.На превеликий жаль наша Феміда повірила не батькам,а брехливим обіцянка і папірцям ременюка Що ж це робиться в Україні,коли місцеві гниди знищують село гірше московських вошей.Козинецька школа не перша,яку ліквідує ременюк.Ободівську (заводську) школу,яку теж він ліквідував, перетворили на громадський туалет. До речі,це мабуть єдиний грамадський туалет в Ободівці.Ту дерев’яну халабуду на базарі туалетом назвати важко.Хоча там стоїть табличка «Ведеться відеоспостереження».Цікаво за чим там спостерігає ременюк?
Вже більше половини батьків з болем за свою школу і образою на Ободівську с/р віддали документи в Савинці.Чого добились ременюк і сліденко?Єдине-ліквідували школу,а субвенцію на дітей отримає Тростянецька ОТГ.Тепер лишилось розкрасти приміщення школи.Цікаво,яка школа наступна –Торканівська,Верхівська,Цибулівська?Досвід вже є.Отака вона ободівська отг і її керівництво,для якого влада,земля,гроші-на першому місці,а люди-непотріб.
Якби вибори були зараз,за ременюка проголосувало б набагато менше людей,бо його брехня всім надоїла.
Шановна редакціє «33-го каналу» !
Звертаюсь до газети з своїм запитом як реакцією на публікацію в газеті, я б назвав її «КРОКОДИЛЯЧІ СЛЬОЗИ ЗА ВТРАЧЕНИМ ВЛАДНИМ КОРИТОМ» або «СПОВІДЬ НЕДОСТОЙНИКА»
в якій бувший Ободівський голова ременюк обрисував сам себе таким ідеальним та хорошим, що аж гидко стає всім тим, хто його бачив, чув , а тим більше мав з ним любу справу або відчув наслідки його «роботи».
Як громадський правозахисник і я приклав всі свої зусилля, щоб на численні звернення до мене жителів громади помилковий, корумпований вибір такого голови був виправлений в виключно законний спосіб. Недостойника усунуто від владного корита, от він і обрав собі статус «громадського діяча» (це за його словами ), адже за все своє життя цей хлюст тільки й вигадував, де і що б не робити, а добре жити. І я вас здивую : виходило… Ні курочки, ні свинки, ні навіть кота чи собачки в селі – а за сите його життя дуже далеко видно навіть з його наданого фото. Утримував за рахунок громади справну поваршу : голубці, вареники, а потім юха в любий час, потім перейшов на військову тушонку (напевно, переївся) і замінив її сомами і коропами Цибулівського ставка, який так вичистив на 10 тон риби, що навіть жаби повтікали. А тепер цьому громадському … прийдеться йти на ринок, апетит має відмінний, а купляти продукти незвично для цього фрукта, бо ніколи нічого не купляв за своє паразитуюче жирування.
Але пройдусь по його сльозах.
Образи на керівника агроформування вислівом «агробарон» взагалі зашкалює та свідчить про цього негідника, адже саме завдяки аграрію :
— біля 100 людей мають роботу, заробіток та надію на пенсійне забезпечення
— було газифіковано ДВА села агроформування за рахунок господарства, а не сільради
— надано приміщення та створене нове мебельне виробництво на більше 120 робочих місць
— постійно надаються послуги автотранспортом, продуктами та матеріальні допомоги
— на фронт надаються автомобілі, ГММ та продукти
А на заключення скажу для негідника, бо ображати хлібороба нікому ні в якій державі і ніколи не можна : це гріх невідмолимий. Саме завдяки хліборобам ми ситі хлібом, а уроди навіть не мають елементарного розуміння, як зорати, чим посіяти, як обробити і коли, як зібрати, а зараз як продати і кому( а ціни нема на жоден врожай, і це при такому несприятливому році). Я вже не кажу про баланс підприємства : ціни на ГММ, зап. частини, техніку, а особливо добрива та гербіциди зросли в рази, але ідіотам не втолкуєш…
А що ж зробив цей дияч за ЧОТИРИ каденції ?
Побудував на ринку (не повірите !!!) платний туалет….
Спорудив фонтанчик(вірніше, відмив кошти) – без води…
При цьому :
-справно проводив «кап.ремонти» та євро вікна (всі знають про розміри інтересу-відкатів)
-організував комунальне підприємство в складі дирехтор, г.бухгалтер та ДВА робітники. Крепке підприємництво, і тільки один Бог знає, скільки там відмито коштів- банкомат…
-ВСІ села роками не бачили елементарного автогрейдера, проїхати можна тільки трактором
-ВСІ колишні для цього НЕ ТАКІ, але майже всіх їх ВІН прилаштував до корита…
-новостворений апарат ради …сформований, гарні платні та премії з доплатами, а результат їх роботи – ОО : жодного тендеру, жодної субвенції НЕ БУЛО І НЕМА ! Грамотєї…
-СОТНІ ГЕКТАРІВ ЗЕМЕЛЕЧКИ пішло в Київ, Білу Церкву, Харків, Вінницю, Бершадь і Крижопіль. Не забули виділити і ОДЕСІ за власним підписом нашого васала, в той час як жителі громади як не ходили до зради – земелечки не отримали, навіть після численних РІШЕНЬ СУДІВ.
І ОСТАННІЙ ШТРИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ЦІЄЇ НАШОЇ БІДИ :
Забезпечив ДВОМ синам по квартирі в столиці м. Києві
ТРЕТЬОМУ – квартиру в жемчужні у моря – ОДЕСІ
Кажуть свідущі, що і себе не обідив – квартиру в м. Вінниці від спонсора за надані земельні преференції забудовнику. Останнє я не берусь конкретизувати, бо інформація вкрай конфіденційна, але рано чи пізно –вийде, бо шила в мішку не сховати.
Підсумовуючи вищенаведене, прошу редакцію від імені численних читачів, жителів Ободівської громади :
направити свого кореспондента для вивчення ситуації зі зміною очільника влади в с. Ободівка та послідуючого об’єктивного висвітлення через газету.
Дякую колективу газети за актуальні публікації та правову позицію.
З побажанням всім мирного неба, здоров’я та успіхів в роботі
18.11.22 …………………………………………………………….. Ратушний Валерій Євгенович
Ватутіна, 4а с. Нова Ободівка Гайсинський р-н 24357
097-02-05-235