Для захисту неба Україні потрібно ще дуже багато комплексів протиповітряної оборони, а для швидкого звільнення окупованих територій необхідні літаки широкого спектру озброєнь, такі як F-15 та F-16.

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі національного телемарафону 26 листопада заявив: “Треба дуже багато. Ці комплекси покликані створити на їхній базі оновлену систему протиповітряної оборони. На сьогоднішній день основою все ж залишаються ще радянські зразки, такі як “Бук-М1″, С-300.

NASAMS і IRIS-T, які зараз дуже ефективно працюють на лінії вогню, тобто прикривають повітряний простір, є, на жаль, в обмеженій кількості. Це лише одна установка IRIS-T і дві батареї NASAMS на сьогоднішній день…

Ці системи покликані замінити старе озброєння, яке в нас ще залишилося від Радянського Союзу… також потрібно посилитися такими системами як Patriot або SAMP-T, які в тому числі, можуть працювати і по балістичних цілях.

Тому, безумовно, на сьогоднішній день ми залежні від західного озброєння, яке надходить. Це стосується і артилерійських систем, і техніки, танків зокрема. І безумовно нам потрібні літаки. Без технологічних літаків, які сьогодні є в країнах НАТО, особливого широкого спектру озброєнь, які мають такі літаки, як F-15, F-16, буде дуже важко…
Дуже хотілося б мати такий спектр на озброєнні в Повітряних силах, адже він дозволить дуже швидко реалізувати всі наші мрії, а саме звільнення наших окупованих територій”.

Росія значно вичерпала свої запаси ракет, але продовжує їх виробляти.

Коментуючи дані про те, що в РФ залишилося ракет приблизно на 3 масовані атаки і оприлюднену міністром оборони Олексієм Резніковим інфографіку, Ігнат зазначив, що противник продовжує виробляти сучасніші типи ракет.
“Це залежить від типу ракет. (Старіші) Х-555 вони не виробляють, а Х-101 можуть виробляти. Те саме стосується і “Калібрів”.

Андрій Власенко