“З огляду на підтримку Німеччиною України, яка зазнала нападу, стає все більш очевидним, що росія не тільки не повинна виграти цю війну, а й не виграє її”, – заявив канцлер.

Він підтвердив свою обіцянку підтримувати Україну стільки, скільки потрібно. Шольц додав, що Німеччина робить це фінансово, гуманітарно та постачає зброю для ЗСУ. Саме тому у рф більше не буде шансів перемогти Україну.


Шольц ще раз наголосив на важливості своєї зустрічі з главою держави та лідером партії Китаю Сі Цзіньпіном, на якій обидва застерегли від застосування ядерної зброї. Країни G20 також заявили, що ядерна зброя не повинна застосовуватись у цій війні.

На нещодавньому саміті в Індонезії переважна більшість групи провідних промислово розвинених країн попри серйозні розбіжності в думках, рішуче засудили війну росії проти України.

Шольц надіслав чіткий сигнал росії російському диктатору володимиру путіну на саміті глобальної продовольчої безпеки, який проходить в Києві. Він халишається незмінним: ми не приймаємо цинічну війну рф.

Також канцлер Олаф Шольц заявив, що Німеччина має бути готовою до ескалації ситуації в Україні. Вона може полягати у руйнуванні інфраструктури. З її відновленням Німеччина також надаватиме допомогу Україні.

Василь Головко