Після масованих ракетних обстрілів по енергетичній інфраструктурі біля українських АЗС знову вибудовуються черги. Бо тепер до потреб заправити автомобілі додається забезпечення генераторів. До того ж відключення світла паралізує роботу заправок.
Хоча дефіциту дизельного палива та бензину не передбачається, але ціни на деяких заправках можуть зрости.
Наразі середньозважена ціна дизельного пального в Україні становить 54,48 гривні, після певного стрибка 21 листопада. Як пояснюють економічні експерти, зростання тарифів на дизельне пальне на окремих АЗС є швидше штучним, аніж економічно обґрунтованим. Тобто, подорожчання на деяких АЗС можуть бути пов’язані з ажіотажем. І бажанням окремих трейдерів скористатися ситуацією, щоб більше заробити. Хоча це необгрунтовано і неетично в такий час. Але експерти все ж допускають збільшення вартості пального в межах 2 грн за літр.
Що ж стосується бензину, то за інформацією аналітиків, його зараз достатньо.
Втім, є дещо інші причини для незначного зростання ціни на дизельне паливо в Україні. А саме, залежність українських компаній від європейського ринку пального, на якому відбувся стрибок ціни.
Частка на дизельні генератори, за словами експерта, не є такою колосальною, щоб спричинити дефіцит або значне підвищення цін на паливо. До того ж сезон піка витрат палива на автотранспорт, що припадає на кінець літа, вже позаду.
Хоча, для великих міст може стати вимушеним додатковим навантаженням заміна трамваїв та тролейбусів автобусами. Вони в основному працюють на дизельному паливі.
Якщо дефіциту палива немає, то чому під час масованих обстрілів на заправках знов є черги? Окрім, ажіотажу викликаного побоюваннями, що трейдери не зможуть закупляти пальне, причина може полягати в тому, що не всі АЗС працюють за відсутності світла. Хоча більшість АЗС забезпечені генераторами, на деяких із них можуть працювати не всі колонки.