Як ми уже повідомляли, з 1 грудня 2022 року усі функції з адміністрування субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг здійснює Пенсійний фонд України. Тому подавати заяви на їх призначення можна ще й до територіальних органів Фонду.

Ось що повідомляє пресслужба Вінницької ОВА:

“На Вінниччині для оформлення субсидій можна звернутись до одного з 26 Сервісних центрів Головного управління Пенсійного фонду, або до фахівців-пенсійників, які здійснюють прийом на 63 віддалених робочих місцях у кожній територіальній громаді області.

Також, як і раніше, подати заяву можна до:

  • уповноважених посадових осіб місцевих органів влади,
  • центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП).

В електронному вигляді – через вебпортал електронних послуг та мобільний додаток Пенсійного фонду України, портал Дія або вебсайт Мінсоцполітики.

Щоб отримати субсидію на поточний опалювальний сезон, подати документи необхідно протягом двох місяців з початку опалювального сезону. Цей термін спливає 15 грудня 2022 року.

Якщо звернення надійде після 15 грудня, субсидії призначатимуться з місяця звернення.

Механізм призначення соціальних виплат не змінюється. Усі дані для виплат передані від органів соціального захисту населення до Пенсійного фонду України в електронному вигляді.

Тому громадяни, які отримували субсидії та пільги минулого опалювального сезону і в їхньому домогосподарстві нічого не змінилося, автоматично отримають їх і цього року без повторного звернення. Якщо ж такі фактори є, то людині необхідно про це обов’язково повідомити.

Розмір субсидії розраховується індивідуально для кожної сім’ї з огляду на її склад, сукупний дохід та розмір житлового приміщення. Для призначення допомоги витрати на ЖКП мають перевищувати в середньому 15% щомісячного сукупного доходу родини.

Вадим Снігур