– Нинішні рекомендації пити по 8 склянок води на день, взагалі, не мають наукової підтримки, – сказав Йосуке Ямада з Національного інституту біомедичних інновацій, здоров’я та харчування в Японії.

Дослідники відзначають, що багатьом людям потрібно всього від 1,5 до 1,8 л на день, що менше, ніж рекомендовані два літри.

Однією з проблем є те, що попередні оцінки потреби у воді, як правило, ігнорували вміст води в їжі, яка може становити значну частину її загального споживання.

– Якщо ви їсте лише хліб, сало та яйця, ви не отримаєте багато води з їжі, але якщо ви їсте м’ясо, овочі, рибу, макарони та рис, ви можете отримати близько 50% своєї потреби у воді з їжі, – сказав Ямада.

У дослідженні, опублікованому в журналі Science, оцінювалося споживання води 5 604 людьми у віці від восьми днів до 96 років з 23 країн. У дослідженні брали участь люди, які випивали склянку води, де деякі атоми водню замінили дейтерієм, стабільним ізотопом водню, природним чином присутнім у людини і нешкідливим.


Швидкість виведення додаткового дейтерію показує, як швидко вода рухається в організмі. Дослідження показало, що ті, хто живе у спекотному та вологому кліматі та на великих висотах, а також спортсмени, вагітні та жінки, що годують, мають більш високий оборот, а це означає, що їм потрібно пити більше води.

Найбільший фактор водного обміну – витрата енергії. Найвищі значення спостерігаються у чоловіків віком від 20 до 35 років, у середньому 4,2 л на день. З віком потреба знижується до 2,5 л на день для чоловіків віком 90 років. Жінки віком від 20 до 40 років мали середній обіг 3,3 л, що знизився до 2,5 л до 90 років. Найпотужніший обіг води мають новонароджені немовлята. Вони замінюють близько 28% води у своєму тілі щодня.

Хоча вживання води у більшій кількості, ніж потрібно вашому організму, навряд чи завдасть шкоди здоров’ю. І, здебільшого, організм сам регулює свою потребу у воді.

Вадим Снігур