Педагог російської філології з Ладижинської школи у соцмережах писала, що українські військові «терзають Донбас» і обстрілюють Запо­ріжжя. Вона не лише відкрито вивловлювала свою антиукраїнську позицію, але й поширювала ворожі наративи.

За даними слідства, жінка систематично розміщувала на власній сторінці у соцмережі пропаганду країни-агресора, цитувала ворожих спікерів. Зокрема й про те, що «8 лет тєрзалі Донбас» і що українська влада начебто обстрілює Запоріжжя… Публічно висловлювала шану окупаційним військам та підтримувала агресивну політику путіна. Навіть вступила до «клубу його друзів».

Початок повномасштабного вторгнення не завадив фігурантці поширювати антиукраїнський контент: брехливі заяви російської пропагандистки Маргарити Симоньян та інших спікерів росТВ. Виставляла солдатів російської армії  «героями». Усі ці дописи тепер стануть доказами, коли судитимуть вчительку.


СБУ уже ініціювала експертизу, яка підтвердила протиправний характер вказаних матеріалів. Слідчі спецслужби повідомили прихильниці путіна про підозру за виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників.

За скоєне філологу з Ладижина загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років, з конфіскацією майна.

Каріна МАЄВСЬКА