А мріяв стати коронованим царем оновленої росімперії.

Американське видання Politico визнало російського диктатора Володимира Путіна “невдахою року”.

Politico:

“Мрія Володимира Путіна про велику Росію навряд чи здійсниться. Його повномасштабний наступ на Україну почав розвалюватися майже так само швидко, як і розпочався…

Путін давно прагне повернути Росії статус великої держави, який вона мала за часів Радянського Союзу.

Вторгнення відкинуло його країну до третьорядного статусу, нездатної здолати супротивника, якого вона недооцінювала і якого зневажала.

В умовах західних санкцій, коли її нафтовий експорт скорочується, а союзники дедалі більше відступають від смороду слабкості, Росія вдається до фіктивних референдумів і брязкання ядерними шаблями, намагаючись чинити тиск на Захід, щоб він дозволив Путіну створити видимість перемоги.

Інші б скоротили свої втрати і відступили, але впертість Путіна означає, що війна, швидше за все, затягнеться.


Для Європи це і надалі означатиме нестримну інфляцію, захмарні ціни на енергоносії, дефіцит добрив і газу, що чинитиме тиск на економіку і політичну систему.

Нездатність Путіна реалізувати свою мрію не означає, що він не буде продовжувати бути кошмаром для своїх сусідів".

Путін потрапив до рейтингу у розділ "Мрійників" і його визнали "невдахою року", а от російського міністра закордонних справ Сергія Лаврова в Politico назвали "темним дипломатом". Лавров потрапив до розділу "Руйнівників": "Маючи в своєму розпорядженні витончені пропагандистські інструменти, 72-річний міністр закордонних справ і його армія дипломатів успішно використовували глобальний апетит на газ і зерно і максимально використовували складні відносини Заходу зі своїми колишніми колоніями, використовуючи кожну надану можливість, щоб виставити Європу в дурному світлі - або ще гірше".

Відзначається, що Лавров поширює брехню про те, що високі ціни на продовольство і дефіцит добрив викликані не вторгненням Росії в Україну, а західними санкціями.

Андрій Власенко