Генсек НАТО Столтенберг зазначив, що нема жодних сумнівів у тому, що повномасштабна війна у світі можлива.

Війна, яку розв’язав російський диктатор Володимир Путін проти України, може вийти з-під контролю. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє NRK.

Він боїться, що бойові дії можуть поширитись на інші країни Європи. Це спровокує війну вже між Росією та альянсом НАТО.

"Боюся, що війна в Україні вийде з-під контролю і переросте у велику війну між НАТО і Росією. Але я впевнений, що ми цього уникнемо", - сказав Столтенберг.

Він також акцентував на тому, що повномасштабна війна у світі можлива і в цьому "немає ніяких сумнівів".
Раніше Столтенберг заявив, що завдання демократичних країн зробити так, щоб Україна перемогла у війні з Росією. Якби РФ виграла розв'язану проти України війну, Володимир Путін та "інші деспоти" продовжували б застосовувати насильство для досягнення своїх цілей.

Путін вже не приховує, російські окупанти готуються завдати нових масованих ракетних ударів по Україні. Такі дії, найімовірніше, будуть спрямовані на те, щоб підтримати недавній темп ударів, а, може, й наростити його. Як йдеться у звіті аналітиків американського Інституту вивчення війни (SW), РФ все ж продовжує відчувати обмеженість свого ракетного арсеналу. Хоча він щодня поповнюється. За даними британської розвідки, Росія постачає в Іран сучасну високотехнологічну зброю. Зокрема і військові літаки. Натомість отримує нові дрони та балістичні ракети.

Сергій Бойчук