Представниця Великої Британії при ООН Барбара Вудворд заявила, що Росія скликала засідання Радбезу для обговорення постачань озброєнь Україні, але при цьому сама отримує зброю з Ірану і шукає в інших країнах.

Вудворд на засіданні Радбезу ООН у п’ятницю, цитує Укрінформ:”Іронія, з огляду на тему цього засідання, полягає в тому, що Росія веде війну, у тому числі із застосуванням зброї, отриманої з Ірану в порушення резолюції 2231 і майже напевно намагається знайти зброю в інших країнах, на які не поширюються санкції, таких, як Північна Корея, оскільки її власні запаси скорочуються. Не зважаючи на заклики щодо припинення вогню, мирного діалогу та дипломатії, російський президент у середу двічі підтвердив, що вторгнення триватиме і що воно буде тривалим, додала постійна представниця Британії.

Вудворд нагадала, що Путін “також підтвердив неоімперіалістичний характер кампанії, заявивши, що, на відміну від Петра І, зробив Азовське море внутрішнім морем Росії”.

Вона підкреслила, що за нинішніх умов Україна не має іншого вибору, ніж як скористатися своїм правом на самозахист.

"У подібній ситуації всі ми вчинили б так само. І завдяки рішучому прагненню вижити Україна перемагає", - зазначила постпред.
А постійний представник України при ООН Сергій Кислиця на цьому засіданні Радбезу ООН заявив, відповідаючи на звинувачення російської делегації у нібито потраплянні західної зброї з України в треті країни, що Москва, аби видаватися переконливою, загортає брехню "в численні терміни й назви, технічні характеристики й цифри. Усе це має надати фейкам вигляду фактів".

Він нагадав, що Росія ще на початку вересня вже озвучувала в Радбезі ООН подібні звинувачення.
Але після цього ЗСУ розпочали операцію зі звільнення сходу та півдня країни.

"Це є найпотужнішим і найпереконливішим доказом того, що вся зброя, якою володіє Україна, служить своєму прямому призначенню – допомагати українським воїнам звільняти наш народ і наші території", – наголосив Кислиця.

Він розповів, що в Україні для запобігання незаконному використанню зброї функціонує багаторівнева системи контролю.
Кислиця зазначив, що натомість серйозної уваги з боку Ради Безпеки ООН та відповідних міжнародних механізмів заслуговує діяльність на окупованих територіях Україні та в інших країнах світу російської приватної військової компанії "група Вагнера".

За його словами, після поразки Росії та завершення війни має відбутися її демілітаризація та денуклеаризація.
"Це дасть змогу запобігти загрозі повторення агресії і закладе міцний фундамент як для перетворення Росії на миролюбну державу, так і для забезпечення сталого миру і безпеки", – зазначив Кислиця.

У США переконані, що РФ марно використовує час Радбезу ООН.

Андрій Власенко