Ситуація з дефіцитом електроенергії зрозуміла кожному вінничанину. Ворог б’є по нашій енергосистемі. Досі по Україні 30 відсотків системи енергопостачання виведено з ладу. Не виняток і Вінниччина. Люди намагаються підлаштуватись під прогнозовані графіки, проте і вони «дають збій».

Чому так трапляється і «чому в сусідньому будинку не виключають світло?» На ці болючі запитання дав відповідь керівник АТ «Вінницяобленерго» Андрій Поліщук в ефірі радіо «Місто над Бугом».

«Зараз відключення відбуваються більш прогнозовано. Укренерго нам вже доводить ліміти на день і на ніч. Але, наприклад, позавчора довели ліміт, а ранком відключилась атомна і з’явився дефіцит в системі. Відповідно, прийшла команда ввести ще одну чергу відключення. Було багато нарікань: «чому вчора збився графік». Тому що «не вгадало» Укренерго, буває таке», – пояснив Поліщук.

Черги збиваються, коли приходить термінова команда зняти певну потужність.
Приватні будинки, які на лінії з об’єктами критичної інфраструктури теж відключатимуть, щоб забезпечити соціальну справедливість.

«Споживачі Вінницької області розділені на 4 частини. Це три черги, які ми всі знаємо, і четверта – ті, на які «тикають пальцем» і кажуть, «чого їх не відключають?» Це критична інфраструктура або лінії, які живлять критичну інфраструктуру – лікарні, водоканали, тощо. Ми зараз оптимізуємо цю схему, щоб підприємства критичної інфраструктури живились з різних джерел, щоб ми переключали ці джерела. Кожне підприємство має як мінімум дві лінії.

Будемо робити так, щоб соціальну рівність забезпечувати, оскільки вже меми ходять в інтернеті: «питання не в тому чому в мене немає світла, а чому в сусіда є», – каже керівник “Вінницяобленерго”.

За його словами, режим економії електроенергії триватиме всю зиму.
«Звикаємо до того що є, а весною побачимо. Давайте будемо відверті, пошкоджені трансформатори – унікальні споруди. Виконуються під замовлення. Термін виготовлення – від 6 місяців. У світі є десяток, може два, заводів, які їх виготовляють. Якщо їх одночасно всі почати виготовляти, теоретично за пів року можна зробити, а потім їх ще встановити», – зазначив Андрій Поліщук.

Доводиться лише здогадуватись, чому російські власники унікального українського підприємства “Запоріжтрансформатор”, яке виготовляло такі потужності, штучно його збанкрутували.

Сергій Бойчук