Бо за кордоном більше не могла.

Олена Кравець пояснила своє непросте рішення повернутися до України під час війни разом із дітьми. Рідна земля стала її “підзарядкою”, адже за кордоном вона просто божеволіла та зривалася на малечу.

Олена зізналася, що через стрес навіть піднімала руку на 6-річного сина.

Про особисте вона поговорила з Машею Єфросиніною в програмі “Екзамен”.

“Я – все. Я закінчилася там”, – поділилася Кравець, підкресливши, що ті, хто поки не наважується повертатися, не мусять за це виправдовуватися.

“Я не витримувала вже просто. У нас були, гріх жалітися, нормальні людські умови в Болгарії. Так, у Польщі було трохи важче, тому що ти готуєш-готуєш, весь день з ними, Маша дуже допомагала мені, вона там у Польщі такі певні організовувала академії: “Так, все, дитяча академія, маму не чіпаємо”, і мама там могла годинку-дві в цих новинах, тому що нічого не читалося і не дивилося. Я не могла нічого – ані кіно, ані книжки, тільки новини, але мені потрібні були ці хвилини на самоті. Іноді я психувала, йшла кудись: “Так, все, я пішла”. Просто не витримувала”, – пригадала Олена.


"А потім у Болгарії мені допомагала свекруха моя. От мені не подобається слово "свекруха", воно якесь таке грубе. Свекрушечка моя допомагала мені. І ми жили просто в одному номері, там для українців була певна програма, і номери можна було трішки по інших цінах зняти, і ми жили просто в одному номері. Так, були біля моря. Але все воно просто ніяк тебе не тішить, ти хочеш повернутися трохи до свого життя професійного, робочого, такого якогось, коли ти ще не тільки мама, коли ти потрібна не тільки дітям, але і робиш щось, що подобається тобі", - пояснила вона.

Зі слів акторки, щоби бодай якось працювати, вона замикалася в туалеті.

Біганина з дітьми до бомбосховища з 18-го поверху, відсутність світла та води - все це Кравець готова терпіти, але бути вдома.

"Я готова іноді походити з брудною головою чи в невідпрасованому одязі чи ще щось, я можу два дні підряд одягнути дітям щось те саме, я забиваю на багато речей. Тому що якось життя, воно йде, воно не завмерло. І той факт, що я можу хоча б іноді зранку вийти, щоби відвезти їх до школи чи піти купити якихось продуктів, просто вийти, побачити день, світло, людей, які те саме роблять - їдуть на роботу, відводять до садочка дітей... Я ніби безпровідна така підзарядка", - зазначила вона.

Я коли приїхала до Києва, з потягу зійшла, я фізично відчула як отут, по ногах пішло, пішло і прорвало, звичайно, в сльози. Я фізично відчула енергію. Це зараз не якась екзистенційна така на пафосі історія. Я, чесно, я відчула, що ось це - моя земля, я тут як на безпровідній зарядці, я тут заряджаюся, що би тут не було. В нас можна виключити хоч все світло в країні. Тут не виключити людей", - наголосила зірка.

Свого ексколегу і друга, президента Володимира Зеленського Олена свідомо не тривожить запитаннями, чи буде блекаут, коли закінчиться війна тощо.

"Я не розумію, як він взагалі все це тримає. Я не розумію, звідки цей ресурс, і нелюдська втома - як він протистоїть їй, я не розумію. Тому я можу написати щось підбадьорююче, я можу надсилати, якщо я бачу щось про нього підтримуюче, але я не хочу зараз питати, тому що я не хочу це ворушити", - сказала вона.

"От мені здається, якщо ми про це не будемо говорити, то, можливо, ми якось проскочимо? Я не знаю, можливо, вищі сили будут дотичні до цього. Може, цього не станеться. І в мене така велика надія, що цього не відбудеться, що я чіпляюся за неї. Але якщо так станеться, мені чомусь здається, що ми всі щось придумаємо. Ми не дамо світлу вимкнутись назавжди...", - запевнила Кравець.

Андрій Власенко