Представник Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Україні Ярно Хабіхт, заявив, що близько чверті населення України, а це означає, що майже 10 мільйонів людей, можуть страждати від психічних розладів через війну росії проти України. Таку інформацію оприлюднила The Guardian.

Як повідомив Хабіхт, розлади, які почали  спостерігатись в українців, можуть включати тривогу, стрес і посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), спричинений тривожними подіями через вторгнення росії на територію України. Він додав, що кількість випадків зростає після 10 місяців конфлікту, через що окреме агентство ООН було змушене запустити онлайн-служби підтримки.

Представник ВООЗ також наголосив, що респіраторні захворювання в Україні зростуть із холодною погодою та недостатнім опаленням, як і автомобільні аварії на неосвітлених вулицях через відключення світла.

“Система охорони здоров’я працює. Але оскільки російська агресія трває вже 10 місяців, це величезний стрес. Ми постійно бачимо нові виклики”, – додав Хабіхт.

За даними Національної служба здоров’я України кожен українець може отримати базову психологічну допомогу безкоштовно у закладі первинної медичної допомоги.

Василь Головко