За оцінками політичного аналітика, ухвалити рішення про ядерний удар Путін може лише в ситуації крайнього відчаю. Однак він сам вже не впевнений, що його наказ буде виконано.

Про це заявив російський політичний аналітик, доктор історичних наук, професор Валерій Соловей. За його словами, ситуація змінилась за останні два місяці.

“Він морально та психологічно до цього готовий. Але він зараз уже не впевнений у тому, чи виконають його наказ. Це дуже важливо розуміти. Два місяці тому, я сказав би досить впевнено, що наказ виконають. Наразі з’явилися сумніви”, – зазначив Соловей.

Він пояснив, що має на увазі не “руйнівні сумніви, але вони абсолютно точно є”. На думку експерта, ухвалити рішення про ядерний удар Путін може лише в ситуації крайнього відчаю, адже тоді його політична влада закінчиться.

"Якщо цей наказ не виконують... Ви розумієте, хто його може заблокувати. До речі, зовсім не військові. Точніше, не лише військові й навіть не насамперед військові, а чекісти. Тобто його власна опора. Це означає, що його політична влада скінчилася. Тож ухвалити таке рішення він може лише в ситуації крайнього відчаю і, напевно, повної неадекватності", – додав професор.

Соловей вважає, що Путін перебуває під впливом дуже сильного стресу і сильнодійних препаратів, а тому не цілком адекватно може оцінити ситуацію. Крім того, він неправильно оцінював ситуацію і перед повномасштабним вторгненням до України 24 лютого. Водночас ціна помилки з використанням тактичної ядерної зброї може виявитися ще вищою.

"Це буде трагічна історія не лише для Росії та України. Вона може виявитися трагічною та драматичною для Європи, а може, навіть для всього світу. Хто знає, як розвиватимуться події? Тому його логіка підказує йому йти шляхом ескалації. Він готується до тривалого протистояння", – підсумував аналітик.

Як відомо, Путін останнім часом заговорив про можливість превентивного ядерного удару. Попри це, очільник ЦРУ Вільям Бернс заявив, що Штати наразі не бачать чітких доказів готовності Росії застосувати тактичну ядерну зброю. Президент України Володимир Зеленський також не думає, що Путін використовуватиме ядерну зброю.

Сергій Бойчук