Будь-який грамотний військовий експерт розуміє, що війна Росією програна, а от жорсткість поразки залежить від того, яку зброю нададуть Україні. Передача Києву ЗРК Patriot сама по собі значно посилить українську ППО, але з іншого боку – це принциповий крок до зняття накладених американцями самообмежень. Рішення Вашингтона про передачу Patriot Україні стало початком фундаментального удару по імперії зла.

За словами опозиційного політолога та публіциста Андрія Піонтковського, сьогодні доля Росії в руках президента США Джо Байдена.

Смертельним ударом для Російської Федерації стане взяття українською армією Мелітополя. А для цього необхідно, щоб Захід надав Україні вирішальну порцію зброї, до якої мають входити ЗРК Patriot та танки Leopard, зазначив Піонтковський.


"Звільнення Мелітополя, вихід до Бердянська, до узбережжя. Утвориться величезний кримсько-херсонський котел, і все – це закінчення війни. І для цього необхідний всього от той набір озброєння. Ви уявляєте, як у Кремлі тому ж Путіну і його генеральному штабу усвідомлювати, що вся доля і цієї війни, і їхніх життів, і взагалі всієї російської держави висить на тоненькій ниточці, яку тримає в руках не надто рішуча похилого віку людина в Овальному кабінеті Білого дому. Він переріже цю ниточку – я надіюсь, що він учора розпочав цей процес, надавши Patriot Україні, – і все повалиться під три чорти", – переконаний Піонтковський.

Надання Україні цього "маленького пакетику" зброї вирішить долю 800-річної імперії, яка веде свій початок від Чингісхана.

"Вони кажуть, що Україна не суверенна держава, а який у них суверенітет, якщо доля навіть не російської держави, а тої 800-річної імперії: Чингісхан, Золота орда, Московія, Російська імперія, Радянський Союз, Російська федерація, СНД – це все 800-річна імперія. Вона зараз руйнується. Залишився маленький пакетик озброєння – і все", – наголосив політолог, і підтвердив, що за належного постачання зброї війну в Україні можна закінчити за один-два місяці.

Сергій Бойчук