До травня РФ набере ще 300 тисяч новобранців-окупантів і фронт може застигнути у тих межах, які обидві сторони встигнуть зайняти до останнього місяця весни.

ЗСУ мають вийти на кордони 1991 року до травня, інакше війна затягнеться, зазначає військовий експерт Світан.

Україна повинна перемогти країну-агресорку РФ на полі бою до середини весни 2023 року, інакше до травня Росія встигне набрати і більш-менш підготувати ще 300 тисяч окупантів на додачу до тих 200 тисяч, які зараз воюють проти нашої держави.

До початку травня нам важливо вийти на кордони 1991 року, щоб далі українські військові могли закріпитися та утримувати нову лінію фронту. Про це сказав військовий експерт, полковник запасу, військовий льотчик-інструктор Роман Світан.

“І по тій межі, де пройде лінія фронту на момент задіяння цих 300 тисяч російських контрактників, буде й гаряча лінія війни. Тому нам так важливо до початку травня вийти на кордони 1991 року, щоб уже цей фронт утримувати в режимі оборони з середини весни і до повного розпаду Росії”, – зазначає Світан.

За його словами, до травня РФ також встигне посадити ці 300 тисяч окупантів на “залізних коней”. Військовий експерт також зазначає, що зазначеної кількості новобранців не вистачить для масштабного наступу, проте цього буде достатньо, щоб країна-агресорка могла утримувати в режимі глухої оборони той фронт, який складеться до квітня-травня.

“А от для того щоб пробити цю лінію фронту, почнеться гонка озброєнь і чисельності військ. У цій гонці складно знайти переможця, бо з російського боку втричі більший мобілізаційний резерв, а з нашого боку – втричі краща зброя. Ця конкуренція може тривати роками, близько десяти років точно”, – каже експерт.

Раніше експерти зазначали, що для України 2023 рік може стати переможним у війні. Вона має можливості звільнити усі свої території і повернутися до кордонів станом на 1991 рік. Називалися дві можливі дати цього – кінець травня або серпень 2023 року.

Проте військовий експерт Роман Світан зазначає: коли Україні вдасться повернути усі свої території і вийти на кордони станом на 1991 рік, це ще не означатиме повної перемоги над Росією. Повна перемога для України – це розпад Російської Федерації на складові.

Сергій Бойчук