І нові ціни на банківські послуги

У зв’язку з частим відключенням електроенергії клієнти українських банків зазнають труднощів зі зняттям готівки. НБУ запустив “банкоматний роумінг”, що дозволяє клієнтам знімати гроші зі своїх карткових рахунків у банкоматах інших банків без додаткової плати.

Яку суму можна зняти на день?
Кожен банк встановлює свій власний щоденний ліміт зняття готівки. До Нового року більшість банкоматів дозволяли знімати від 10 000 до 20 000 гривень за один раз.

З 1 січня українські банки змінили обмеження на переведення в готівку коштів, які набрали чинності у 2022 році.

Більшість банків дозволяють знімати в банкоматах 20 000 гривень. А у банкоматах Ощадбанку можна перевести в готівку до 50 000 гривень на день.

Однак, багато українських банків оголосили про підвищення тарифів на використання кредитних коштів; грошові перекази; та зняття готівки.

Представники банку пояснили, що підвищення тарифів пов’язане з вимогою НБУ про відкриття нових відділень. Йдеться про банківські відділення, які можна використовувати без електрики. Вони оснащені генераторами і терміналами Starlink. У відділеннях екстреної допомоги завжди є готівка.

Відкриття одного такого відділення обходиться банкам у середньому в 2 мільйони гривень. Щоб покрити незаплановані витрати, банкіри вирішили збільшити свої комісії.

Василь Головко