Нарешті Україна офіційно відмовилася обслуговувати російський стратегічний ракетний комплекс “Сатана”. Кабмін припинив дію угоди з російським урядом щодо продовження терміну експлуатації комплексу “Сатана” через зміну обставин її дії. Хоча, здається, обставини змінилися ще вісім років тому.
Але чомусь договір до цього часу не був розірваний. І лише коли рашисти почали погрожувати ядерним ударом, згадали про “Сатану” і про договір.
Про це розповів представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук. Угоду щодо продовження термінів експлуатації підписали у 2006 році у Москві.
Відтепер, маючи гіркий досвід безпричинної російської агресії та смертоносних ракетних ударів по Україні ракетами переданими москві в рамках Будапештського меморандуму, чиновники спохватились. Отже, Україна більше не обслуговуватиме російський ракетний комплекс “Сатана”.
Мельничук повідомив про припинення угоди між Кабінетом Міністрів України та урядом Росії про продовження терміну експлуатації ракетного комплексу 15П118М “Сатана”.
В зв’язку з цим виключаються проведення головним розробником, а саме Конструкторським бюро “Південне” імені Янгеля, та виробником, Південним машинобудівним заводом імені Макарова, сервісного обслуговування ракет стратегічного призначення 15П118М, які перебувають в експлуатації у Росії. І, певно, готуються для атак по Україні…
Нагадаємо про ракетний комплекс “Сатана”.
Це радянський стратегічний ракетний комплекс третього покоління з міжконтинентальною балістичною ракетою. В Росії він має маркування РС-20В “Воєвода”.
До розробки “Сатани” також долучилися харків’яни із заводу “Хартрон”. Саме вони створили систему керування, що включала дистанційний приціл і прямий метод наведення. Тобто для удару не потрібно заздалегідь підготованого пілотного завдання. Окрім цього, бортовий комплекс не виходить з ладу після ядерного вибуху в польоті.
“Воєводу” прийняли на озброєння у період 1988 – 1992 років. Початковий гарантійний термін експлуатації становив 15 років.
Маса міжконтинентальної балістичної ракети становить 211 тонн. Вона здатна нести десять ядерних бойових блоків по 0,5 мегатонни на відстань до 11 тисяч кілометрів.
У 2014 році в Росії заявили, що більше не залежать від України в питанні обслуговування комплексу. Але договір на ці послуги існував аж дотепер.
Сергій Бойчук