У Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення гарантій реалізації учасниками бойових дій та осіб, прирівняних до них, в тому числі учасниками антитерористичної операції, Революції Гідності та їх сім’ями пільг на одержання земельних ділянок, а також припинення корупційних зловживань у сфері розпорядження землями державної та комунальної власності»№7511.

Закон гарантує право учасникам бойових дій та прирівняним до них осіб на першочергове і безоплатне одержання земельної ділянки на будь якій території країни або компенсацію за неї в розмірі близько – 80 тисяч гривень, яка має бути виплачена не пізніше ніж за рік з дня реєстрації звернення.

Працівникам соціальної сфери гарантуватиметься право безоплатної приватизації земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства.

Вводяться штрафи для посадових осіб за порушення строків розгляду заяв.

Для громадян спрощується процедура приватизації земельної ділянки на якій розташований будинок, що перебуває у власності.