Європарламент підтримав резолюцію щодо створення спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії Росії проти України. За цей злочин відповідає вище керівництво країни.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський. Він закликав усіх партнерів України підтримати трибунал.

– Вітаю ухвалення резолюції Європарламентом про створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. Закликаю всіх наших партнерів підтримати такий трибунал. Росія має бути притягнута до відповідальності за свою агресивну війну, справедливість має перемогти, – наголосив Володимир Зеленський.

Рішення було ухвалене 472 голосами, проти висловились 19, 33 парламентарі утрималися. У резолюції депутати Європарламенту вимагають притягти до відповідальності політичне та військове керівництво Росії та Білорусі.


Ті звірства, вчинені російськими військами у Бучі, Ірпені та багатьох інших українських містах, свідчать про жорстокість війни та наголошують на важливості скоординованих міжнародних дій для притягнення винних до відповідальності.

Робота зі створення умов діяльності трибуналу ще попереду, але депутати Європарламенту наголошують, що він повинен мати юрисдикцію для розслідування щодо дій не тільки Диктатора  Путіна та політичного та військового керівництва Росії, але також самопроголошеного президента Олександра Лукашенка та його поплічників у Білорусі.

Підготовча робота ЄС щодо створення спеціального трибуналу має розпочатися негайно. Як відомо, наприкінці листопада 2022 року Парламентська асамблея НАТО визнала Росію державою-терористом. А також закликала створити спеціальний міжнародний трибунал. За злочини агресії в Україні. Росія має бути покарана.

Василь Головко