російські ЗМІ та так звані Z-канали пишуть, ніби українці «отримали новорічний подарунок від влади» – збільшення тарифів на електрику на 10%, а до 1 липня 2023-го збільшення вартості становитиме вже 47%.

Це – чергова маніпуляція пропагандистів. Хоча тарифи на електрику з 1 січня 2023 року справді зросли на 10%, підвищення торкнеться лише непобутових споживачів, зазначили журналісти фактчекінгового проєкту StopFake.

Рішення про підвищення тарифів на електроенергію ухвалила 21 грудня 2022 року Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у галузі енергетики та комунальних послуг. Причина – безперервні російські обстріли української енергетичної інфраструктури.

Кошти від підвищення тарифів підуть на аварійне відновлення пошкоджених об’єктів електроенергетики та створення аварійного запасу обладнання, а також на закупівлю необхідних для цього товарів та послуг.

Натомість ціна електроенергії для побутових споживачів залишається на нинішньому рівні.

Ба більше, у серпні 2022-го ВРУ ухвалила закон який забороняє підвищення для всіх категорій споживачів тарифів на послуги з розподілу природного газу, постачання теплової енергії і гарячої води протягом воєнного стану.