Продавець резонансного будинку для нардепа, Олександр Драбинко, розкрив таємницю про те, від кого йому дістався елітний будинок на Печерську в Києві. Як уже повідомлялось, під час війни народний депутат, заступник фракції “Слуга народу” Павло Халімон придбав будинок за 10 мільйонів 300 тисяч гривень, оформивши його на іншу особу.

Це викликало резонанс в суспільстві. Тому власник, чи продавець, яким виявився митрополит Православної церкви України (ПЦУ) Олександр Драбинко, розповів подробиці історії цього будинку та угоди купівлі-продажу.

Митрополит підтвердив інформацію ЗМІ про те, що продажем будинку займався його брат з рієлтором. “Так воно і було. Я рік продавав будинок, а його ніхто не купував, оскільки та ціна, яку можно було взяти в 2013 році, була високою. Навколо відбулася забудова, і вже ті, хто приїжджав дивитися будинок, не готові були купувати за ціну в два рази нижчу. Знайшовся покупець, хоч хтось.

Віддали за ту ціну, яку запропонували. У мене просто не було вибору. В 2013-му за будинок пропонували 4 мільйони доларів. Але тоді я думав, що я буду в Лаврі, це було поряд, і я не збирався його продавати. Але минуло 10 років, він обвітшав, тому що там ніхто не жив. За мірками покупців, він був застарілим. Він втратив свою цінність, оскільки навколо з’явилася забудова, він прийшов у житлову непригодність”, – розповів нам Драбинко.

На запитання про те, за яких обставин він, Драбинко, став власником елітного маєтку, він повідомив, що це спадщина, яка була передана йому покійним митрополитом Володимиром, митрополит Київським та всієї України. Спадщина, за яку було сплачено свого часу всі податки і оформлено як купівлю-продаж.

Драбинко пояснив: “Моя думка щодо резонансу: це моя власність. Кому хочу – продаю і за скільки хочу. Це моя особиста справа. Вважаю так: продаю чи корову, чи будинок – це немає ніякого значення. За скільки і кому. Не розумію, чому це набуло ажіотажу. Я ж не набувач, а продавець. Це моя власність”.

Резюмуючи, Драбинко додав, що по всіх інших питань слід звертатись до Павла Халімона.

Як відомо, одразу після скандалу голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія у своєму Telegram-каналі повідомив, що Павла Халімона буде звільнено з посади заступника. Навіть йому, досвідченому політику, ця історія видалась дивною. Звісно, те що вартувало 4 мільйони, продається за 250 тисяч. Якщо лише земля на Печерських пагорбах “позолочена”. А тут, ще й цілий маєток. Цікаво в цій історії й те, що так собі стояв особнячок за 4 мільйони і ніхто в ньому навіть не жив. А де ж тоді живуть наші панотці? Видно, дуже любить Господь нардепа Халімона. Хоча, колеги думають інакше.

Павло Халімон

“Якщо ти народний депутат і маєш пару зайвих мільйонів гривень, то ти повинен допомогти своїй країні. Це твій обов’язок, – повідомив Арахамія. – Тому, звичайно, етична складова цього вчинку суперечить нашим цінностям і нашому баченню того, чим під час війни має займатися народний депутат. За це Павло Халімон буде звільнений із посади заступника голови нашої фракції. Що стосується інших форм відповідальності, то ми закликаємо правоохоронні органи розпочати розслідування і дати юридичну оцінку цим подіям. Якщо було порушено закон – значить, за це потрібно понести покарання”.

Тим часом Павло Халімон не поспішає коментувати скандал, в якому фігурує його ім’я. Відповівжурналістам досить стримано: “Я завжди за об’єктивність. Давайте дочекаємося висновків правоохоронців, і потім я надам коментар”.

Дуже хочеться сподіватися, що кадрові чистки у владних органах – це не чергова компанія по висмикуванню із системи цапів-відбувайлів. Народ надіється, що вже заплатив гідну ціну для того, аби у Президента України вже не виникало жодних перешкод на шляху до щирого  прагнення і переконання навести порядок в державі. Бо з таким корупційним шлейфом на всіх владних рівнях, нас не скоро приєднають до Європи. І ще довше вирішуватимуть, чи надавати нам танки.

На жаль, і в цій конкретній історії “стирчать якісь вуха”. Церковники теж живі люди, які так само існували в довоєнній системі координат. Тому і вони мають бути в полі зору правоохоронців. Незалежно від того “корову вони продають”, чи бика. І до якого патріархату належать.

До речі, величезні маєтки наших промосковських духовних отців на мільйони доларів могли би стати предметом окремої розмови на державному рівні. Хіба не цікаво, скільки в них вкладено доларів із тих 5 мільярдів, які ворожий кремлівський режим передав на формування п’ятої колони в Україні? Зрештою, не так уже складно розшукати ці таємні резиденції  на десятках гектарів з палацами і дорогою інфраструктурою.

Сергій Бойчук