Співробітники СБУ блокували на Вінниччині діяльність чергового агітатора, який поширював антиукраїнську пропаганду.

За даними слідства, ним виявився 60-річний мешканець Тиврівської тергромади, активний учасник так званого «руху народовладдя».

Переслідуючи антиукраїнські ідеологічні мотиви, на своєму акаунті у відеохостингу «YouTube», він розмістив відеоматеріали із закликами до дій на зміну конституційного ладу України.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що під час публічного виступу у центральній частині обласного центру, агітатор звернувся до значного кола присутніх осіб із метою їх схиляння до насильницької зміни конституційного ладу.

Пропагував ідеї щодо руйнування існуючого державного устрою «приватних органів влади» та створення нової «республіки» із альтернативними органами державної влади.

Лінгвістична експертиза засвідчила, що ці матеріали містять публічні заклики до зміни конституційного ладу із застосуванням фізичного примусу, а за потреби, і застосування вогнепальної зброї.

Слідчі спецслужби повідомили «народовладцю» про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 109 (публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій) Кримінального кодексу України.