Правоохоронці Вінниччини повідомили про підозру членам злочинної групи, які організували підпільний цех з виготовлення та реалізації алкоголю під видом відомої європейської торгівельної марки

За результатами проведених експертиз сума збитків, заподіяних власникам торгової марки становить півмільйона гривень. У ході досудового розслідування слідчі з’ясували, що організував злочинний бізнес 25-річний мешканець м. Могилів-Подільський. Чоловік разом зі спільниками у підпільному цеху виготовляли алкогольні напої масковані під відомі марки брендів. Виготовлену продукцію група реалізовувала на території України.

За словами заступника начальника слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Едгара Папікяна, звернення про незаконне використання торгового знаку поліцейські отримали на початку вересня 2022 року. За цим фактом слідчі розпочали кримінальне провадження та спільно з оперативниками кіберполіції встановили осіб, причетних до протиправної діяльності.


Жителі районного центру віком 25, 27 та 35 років, виготовляли алкогольну продукцію у підпільному цеху житлового будинку в селі Юрківці Могилів-Подільського району.

Для незаконного збагачення ділки закупили та налаштували обладнання, що забезпечує масове виробництво, сировину та матеріали для виробництва контрафактного товару. Продавали сурогат під виглядом спиртного відомого бренду.

З підпільного цеху в м. Могилів-Подільський вилучено понад 200 тетрапаків готового для продажу фальсифікату, барвники, ароматизатори, обладнання для розливу, розхідні матеріали та інші речові докази.

За результатами проведених експертиз у сфері інтелектуальної власності встановлено суму завданих збитків, заподіяних правовласникам бренду, яка сягає 500 000 гривень.

Наразі організатору та учасникам злочинного угрупування повідомлено про підозру. Такий злочин карається штрафом до п'ятнадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Василь Головко