Адже останні батальні сцени із сотнями бійців, стріляниною, вибухами та розстрілом більшовиками студентів знімали минулого тижня за 30 кілометрів від Києва… Бо чекали снігу, морозу, зимової погоди та реально одягнутих в однострої тих часів солдатів, щоб кіно про Крути було максимально схоже на героїчно-трагічні події 100-річної давнини…

– Нам було легко увійти в ролі, бо це наше друге життя – реконструкції, відтворення історичних подій та боїв. Всю амуніцію та зброю привезли з собою із Вінниці… Серед «крутян» нас було 14 вінничан, але один грав революційного червоного матроса… Було круто, і тепер чекаємо на прем’єру, — розповів голова громадської організації «Жива історія» Віталій Головенько. – Загалом у найбільш активні знімальні дні на майданчику було до 300 осіб, цілком бойові кулемети наших колег зі Львова, все було дуже натурально і без малювання графіки… Не знаю, як все це змонтують і якою буде картинка. Але після вінницьких зйомок у фільмі «Замах на Петлюру» я із друзями знову отримав задоволення від роботи в кіно… Окрім нас та реконструкторів з інших міст, у «Крутах» будуть 150 військовослужбовців Президентської бригади з Нацгвардії та студенти мистецьких вузів Києва. Гвардійці грають своїх прадідів, які самовіддано стали на захист Батьківщини. Як бачимо, історія йде по колу, і тепер вже сучасна молодь боронить нашу землю від тієї ж таки «червоної армії».

Зйомки йшли посеред поля за Києвом, біля села Підгірці, а не на місці нинішнього меморіалу Героям Крут. І сцена бою між студентами, добровольцями проти багатотисячного загону російської червоної гвардії вражає… Як воно буде на екрані — побачимо разом, бо на прем‘єру «КРУТИ 1918. Захист» збираємось усією вінницькою командою.

Нагадаємо, що художній фільм «КРУТИ 1918. Захист» режисер Олексій Шапарєв знімає вже 6 місяців, і він буде в жанрі «історичний екшн» за реальною історією бою на залізничній станції Крути взимку 1918-го року. На тлі доленосних подій у країні двоє братів, Андрій і Олекса Савицькі, закохуються у прекрасну Софію. Більшовики підступають до Києва, місто наповнене «червоними» агентами. Уряд УНР кидає на боротьбу з ворогом усі боєздатні частини армії, включно з юнкерами і студентами. Чотири сотні юнаків та добровольців, серед яких Андрій і Олекса, стають проти 4-тисячного добре озброєного війська. Як складеться їхня подальша доля після цього бою — побачите в кіно…