Після 19 лютого воєнний стан і мобілізацію продовжать ще на 90 днів.

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проекти законів щодо продовження строків дії воєнного стану та загальної мобілізації.

Відповідні законопроекти про затвердження указів глави держави “Про продовження строку дії воєнного стану в Україні” №8419 та “Про продовження строку проведення загальної мобілізації” №8420 зареєстровано в парламенті.

Згідно з пояснювальною запискою, воєнний стан в Україні пропонується продовжити на 90 діб починаючи з 19 лютого. “Цей закон негайно оголошується через засоби масової інформації і набирає чинності з дня його опублікування”, – йдеться в тексті законопроекту.

Щодо закону про продовження загальної мобілізації, в разі його ухвалення він також має бути негайно оприлюднений в ЗМІ і набирає чинності з 19 лютого 2023 року.

“Строк проведення загальної мобілізації продовжується з 19 лютого 2023 року на 90 діб”, – йдеться в пояснювальній записці до цього проекту закону. Зазначається, що його реалізація потребуватиме додаткових фінансових витрат з державного бюджету.

Сергій Бойчук