– Були сильні поштовхи землі кожні пів години…

Землетрус у Туреччині 6 лютого — найсильніший за майже 100 ро­ків. Востаннє такий тут був у 1939 році в Ерзінджані. Він забрав життя 33 тисяч людей. А 1999 року стався Ізмітський землетрус, унас­лідок якого загинули понад 17 тисяч людей. Кіль­кість жертв нинішнього уже зросла до більше п’яти тисяч… Його сила, за оцінкою Європейсько-Середземноморського сейсмологічного центру, — 7,8 балів за шкалою Ріхтера, — розповіла журналістка «33-го каналу», яка зараз проживає у Стамбу­лі, Світлана Єрофєєва.

– Науковці попереджали, що буде великий землетрус, але ніхто не знав, коли саме.

Вся Туреччина — це одна велика сейсмічна зона. Всі знали, що є тріщина в земній корі, яка розширюється, і рано чи пізно буде великий землетрус. Сейсмолог Френк Хубертіс спрогнозував, що днями може статися така трагедія. Але ніхто навіть уявити не міг силу земних коливань та наслідки. Най­більше постраждали схід та південний схід країни. Деякі міста повністю знищені. Кахраман Мараш, Хатай, Малатья — міста, де най­більше руйнувань. У Стамбулі менше відчувається коливання. Але поштовхи майже кожні пів години. Ми отримуємо смс-повідомлення про землетруси, але не завжди люди встигають реагувати, — розповіла Світ­лана.

Посольство України в Туреччині розшукало шість українців із 24 заявлених, що не виходять на зв’язок з родичами.

Відомо, що теперішній землетрус значно зачепив і Сирію. Там сотні загиблих, тисячі поранених. Землетрус від­чувався й в Іраку, Греції та Грузії, навіть США.

Ще один землетрус, магнітудою 4,8 бала, стався в Румунії з епіцентром у сейсмоактивній зоні Вранча. А в Казахстані — 4, 5 бала.

Вислухала
Людмила ПОЛІЩУК