Існують вагомі підстави вважати, що рішення про постачання зенітно-ракетного комплексу “Бук” бойовикам “ДНР” було прийнято президентом Росії Владіміром Путіним.
Такого висновку дійшла Спільна слідча група (JIT), опублікувала підсумки розслідування щодо осіб, відповідальних у Російській Федерації за збиття літака рейсу MH17 ракетою “Бук”.
У записаних телефонних розмовах російські чиновники кажуть, що рішення про надання військової підтримки залишається за президентом. Рішення навіть відкладається на тиждень, “тому що є тільки один, хто приймає рішення…, людина, яка зараз перебуває на саміті у Франції”. У цей час, 5 і 6 червня 2014 року, президент Путін перебував у Франції на святкуванні Дня висадки союзників під час Другої світової.
Прокуратура Нідерландів не вимагатиме від Росії екстрадиції осіб, визнаних судом винними у загибелі рейсу MH17 в небі над Донбасом, який збили з російського "Бука".
Про це в ексклюзивному коментарі власному кореспонденту "Укрінформу" у Гаазі сказала речниця прокуратури Нідерландів Брехт ван де Мосдейк.
За її словами, екстрадиції росіян Ігоря Гіркіна, Сєргєя Дубинського та українця Леоніда Харченка не вимагатимуть через те, що Росія точно не погодиться видати їх.
"РФ не видає своїх громадян, тому вимагати екстрадиції засуджених не будуть. Проте буде докладено всіх зусиль, щоб Гіркін, Дубинський і Харченко відбували покарання. Європейська мережа ENFAST для пошуку та захоплення небезпечних міжнародних втікачів займається міжнародною ідентифікацією та розшуку засуджених. Червоне повідомлення Інтерполу, на підставі якого можуть бути затримані засуджені, буде збережено. Прокуратура Нідерландів вважає, що жоден правопорушник не повинен уникнути покарання", - сказала вона