Навесні Кабінет міністрів проведе індексацію пенсій. Серед категорії, якої торкнуться зміни, – це учасники бойових дій. Вони мають право на доплату в розмірі 523,25 грн. Водночас загальний розмір пенсії такого громадянина не може бути меншим 4395,3 грн. Про це повідомляє видання “На пенсії”.

Окрім цієї доплати, існує також цільова грошова допомога, розмір якої 40 гривень. Вона передбачена від 2004 року ЗУ “Про покращення матеріального стану учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни”. Ця норма діє на підставі ухвали Кабміну, причому доплати за статус УБД встановлюються до будь-якого виду пенсії – такий статус можуть мати як військові, так і цивільні пенсіонери.

Щодо віку виходу на пенсію, то чоловіки, які мають статус учасника бойових дій, можуть виходити на пенсію у 55 років, жінки – у 50.


Прем'єр-міністр Денис Шмигаль анонсував проведення індексації пенсій на 20%.  Він зазначив, що під індексацію підпадатимуть усі категорії, визначені в законі "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"

Загалом цьогоріч держава планує витратити на пенсійне забезпечення понад 700 мільярдів гривень. Верховна Рада визначила дату щорічної індексації пенсій – 1 березня з 2022 року.

Василь Головко