Хоча мали б передати військовим на фронт.
Організував протиправний бізнес голова благодійного фонду спільно з рідним братом та знайомим. Під прикриттям волонтерської діяльності, вони завозили до України автомобілі на особливих умовах та згодом їх продавали. За чотири місяці фігуранти реалізували 29 пікапів та позашляховиків на суму понад 4 700 000 гривень, які вони повинні були передати військовослужбовцям на фронт.

За словами начальника обласного главку поліції Івана Іщенка, під час досудового розслідування поліцейські встановили, що підозрювані системно ввозили до країни з-за кордону позашляховики та пікапи під виглядом гуманітарної допомоги для ЗСУ.

Після проведення «косметичного ремонту» ввезені автомобілі зловмисники виставляли на продаж. Вони орієнтувались на покупців, які шукають авто для військових, щоб у подальшому оформити фіктивні документи про передачу транспортних засобів на фронт.

Обов’язковою умовою придбання автомобілів, було переказ коштів на рахунок їхньої організації з відміткою у платежі – «Благодійна допомога».

Загалом підозрювані продати 29 ввезених для потреб ЗСУ автомобілів, привласнивши отримані за них кошти в сумі 4 700 000 гривень.

Оперативний супровід досудового розслідування здійснювали працівники внутрішньої безпеки Нацполіції та Служби безпеки України у Вінницькій області під процесуальним керівництвом Вінницької окружної прокуратури.

35-річному організатору злочинної схеми та двом його співучасникам слідчі слідчого управління повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 Кримінального кодексу України (Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги).
Зараз вирішується питання про обрання зловмисникам запобіжного заходу.