Тепер постануть перед судом.

В Управлінні СБУ у Вінницькій області повідомили, що заблокували діяльність цих агітаторів:

– Ці доволі різні за віком та родом занять мешканці Вінниччини однаково відкрито підтримували прокремлівські погляди і виправдовували збройну агресію рф проти України.

Вони виявили вірність ворожій пропаганді та свідомо «розганяли» антиукраїнський контент на персональних сторінках у забороненій російській соціальній мережі.

У своїх публікаціях агітатори відкрито заперечували факт російсько-української війни, називали її «спецоперацією» та возвеличували російських окупантів.


Прибічники рашизму розміщували брехливі пропагандистські матеріали про те, що мешканці тимчасово окупованих територій України начебто раді приходу російської армії та сподіваються на «визволення», бачать в російських солдатах не завойовників, а «рятівників», а вісім років жили немов у «пеклі».

Співробітники СБУ викрили ворожих пропагандистів і припинили їх антиукраїнську агітацію.

Ініційовані спецслужбою експертизи підтвердили протиправний характер вказаних матеріалів.

За викритими фактами, слідчі СБУ повідомили про підозру чотирьом інтернет-агітаторам за ч. 2 ст. 109 (публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій), ч. 2 і 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.

Обвинувальні акти стосовно чотирьох фігурантів вже скеровано до суду для розгляду по суті.

Заходи із викриття пропагандистів проводили співробітники СБУ у Вінницькій області за процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури.