До Росії продовжують повертатися світові бренди під іншими назвами. Як повідомляє ресурс Meduza, Zara, Bershka та Pull&Bear невдовзі відновлять свою роботу в РФ.

Тепер ці бренди будуть мати інші імена. Bershka в Росії називатиметься Ecru, Pull&Bear – DUB, а Zara – Maag. Згідно з інформацією джерела, одяг для продажі саме на території РФ буде вироблятися у Туреччині та Китаї.

Відкриття магазинів заплановане на квітень цього року. Воно мало відбутися раніше, але корективи в графік вніс землетрус, котрий відбувся на території Туреччини та Сирії.

Як відомо, компанія Inditex, якій належать Zara, Bershka та Pull&Bear, заявила про вихід з ринку РФ ще на початку березня 2022-го року. Тоді були закриті більше, ніж пів тисячі торгових точок та онлайн-магазини.

Тим часом, один із найбільших брендів одягу H&M минулого літа вирішив повністю покинути російський ринок. Магазин розпродав залишки товари та згорнув свій бізнес.

ЗМІ повідомляють, що російський фешн-холдинг Melon Fashion Group (Love Republic, Zarina, Befree) скоро виведе на ринок нову мережу магазинів одягу сегменту "доступний преміум" – Idol. Її ціль нібито нібито замінити на ринку бренд Massimo Dutti, що належить компанії Inditex, яка пішла з Росії після початку повномасштабного вторгнення в Україну.

А нещодавно всесвітньо відома австрійська компанія Swarovski оголосила про повну зупинку своєї діяльності на території РФ. Ще минулого року вона заморозила онлайн-продажі на закрила магазини, однак тепер хоче повністю вийти з ринку країни-агресора.

На жаль, не всі європейські виробники товарів та брендові мережі відгукнулися на заклик ЄС покинути російський ринок. Для них гроші переважили співчуття та людяність.

Василь Головко