Фермери впевнені, що окупанти свідомо шкодять аграрному сектору.

Російські війська свідомо мінують поля України, розраховуючи якомога сильніше нашкодити українській сільгоспгалузі. Про це в коментарі The New York Times розповіли фермери Херсонської області.

Видання опублікувало велику статтю, присвячену проблемі мінного забруднення України. Згідно з наявними оцінками, сьогодні мінами та іншими вибуховими речовинами в Україні забруднена територія розміром з Великобританію.

Херсонська область – одна з найбільш постраждалих в цьому плані. Тут російські війська замінували все, що могли. У тому числі поля фермерів. Крім цілеспрямовано встановлених мін в полях розкидані численні боєприпаси. Відзначається, що темпи розмінування занадто повільні на тлі масштабів мінування.


"Багато українських фермерів вважають, що російські війська націлилися на їхні поля та обладнання, щоб заморити українців голодом і зруйнувати одну з найважливіших рушійних сил економіки їхньої країни", – пише видання.

Загарбники продовжують грабувати Лівобережжя Херсонщини, користуючись такою можливістю. За даними Генштабу ЗСУ, майно українців росіяни вивозять вантажівками. Не обмежуються лише побутовою технікою. Крадуть сільгоспінвентар та сільськогсподарську техніку.

Василь Головко