Ось таке звернення поширила Вінницька єпархія УПЦ (відео далі).

Яку хтось називає Московським патріархатом, а хтось прямо РПЦ в Україні.

Слухайте ті одкровення начебто святєйших отців і ставте прості запитання:

1. Де ви були, коли церкву ще з 2009-го  захоплювали високопоставлені агенти Кремля і нав’язували тут скрепи «руского міра»? І вони таки зуміли розставити тут під рясами панотців агентурну сітку Кремля.

2. Де ви були, коли у вченнях РПЦ, до складу якої входили, взагалі заперечувалась Україна як держава?

3. Де ви буди, коли найвище духовенство УПЦ ще в 2014-му демонстративно не встало у ВР, щоб вшанувати воїнів, які полягли за Україну? Священики МП масово відмовлялись відспівувати украінських воїнів як героїв?

4. Де ви буди, коли в Святогірській Лаврі, інших монастирях і храмах, переховувався терорист Гіркін і його посібники, які вдавали монахів, а ви ім допомагали?

5. Чому із підземель Лаври і монастирів цієї церкви в дні захвату Києва вийшли дрг, які мали захопити Киів і його урядові установи?

6. Чому найбільше серед усіх організацій, навіть не церков, саме у вашій виявлено зрадників Украіни? Складів із зброю та продпайками для ворога?

7. Чому ваші духовні заклади, що мають служити Богу, насправді служили і служать окупанту, в яких знайдено тонни листівок та літературу  в підтримку ворога? А ось Украіни – відсутня? Більшість ваших віруючих навіть лозунг «Слава Україні» сказати вважає гріхом?! Бо ваші панотці навчили їх, що так кажуть «бандєровци»!

8. Чому у ваших проповідях і зверненнях навіть в час війни звучить мова окупанта?

9. Чому ви досі не засудили ВСЕ ЦЕ? Не відгородились від зрадників Украіни?!

10. Чому ви досі не вийшли канонічно із РПЦ і не виконуєте підписану вашим духовенством декларацію про об’єднання з ПЦУ? Хоча кожен духовник розуміє, що це єдиний шлях законного входу у світове Християнське  Православ’я! І єдиний законний  – виходу із РПЦ, яка вже стала церквою Путлера, а не Бога!

11. Якщо жоден із цих десяти Божих постулатів не виконали, то чому брешете, що вас переслідують?

Може просто пожинаєте те, що посіяли?

путін може зупинити війну одним наказом – вивести війська з України.

Ваш митрополит Онуфрій, який досі входить в синод з Кірілом,  – одним розпорядженням  – про об’єднання із Православною Церквою України! І так зі світовим християнством!

Але ви цього, заради України і зміцнення її церкви, робити не хочете! Хоча знаєте, що основна Біблійна істина – кордони церкви закінчуються там, де закінчуються кордони цієї держави.

Але, навіть знаючи це, щоправда втаюючи від зазомбованих віруючих, ви піднімаєте кіпіші і гвалти в угоду окупанту! Встромляючи ніж у спину воюючій державі.

Одне розпорядження – ми виходимо із РПЦ і приєднуємось до Вселенського патріархату і все – всі храми і монастирі, лаври в Україні будуть вашими.  При чому тут жовтневий 1917-й! Там прийшла влада безбожників. Тут, якщо хочете, вам допомагають з неї вийти!

Щоправда, треба виконати волю не Кіріла, через нього і Путлера та спецслужб рф, якому досі підкоряєтесь, а Вселенського патріарха Варфоломія. А він вам вказав шлях – йдіть на об’єднання із ПЦУ.  Не розрізайте глибше рану розколу, який ініціювала через ВАШЕ духовенство влада Кремля!

Ви тут бачите переслідування? Я ні! Але бачу  операцію шатун через пропагандистський центр ворога, який, підіграючи ворогу, влаштовує ось такі демарші!

Ми поважаємо вашу духовну місію, монаший чин, але не потерпимо, коли навіть під сутанами монахів будуть проповідники країни, яка чинить проти народу України геноцид!

Чи ви хочете, щоб нас, наших дітей мільйонами винищували, а ви восхваляли владу в церквах, які вам залишать Путлера, яка нібито від Бога і він цар?

Тетяна Редько