Перерахунок та індексація – це різні речі.

Цьогорічна індексація підвищила пенсії українців на 19,7%. Крім того, вперше були проіндексовані навіть мінімальні пенсії, хоч цього раніше не робили. Однак є такі категорії пенсіонерів, яких не торкнулася індексація.

У Мінсоцполітики повідомили, що березнева індексація не передбачена для всіх. Відповідно певним категоріям не слід очікувати додаткових доплат до пенсій.

До таких осіб належать:

  • ті, що продовжують працювати та мають невеликий страховий стаж, а розмір пенсійної виплати не досягає 2,1 тисячі гривень;
  • колишні працівники прокуратури;
  • ті, хто отримує пенсії, що перевищують максимальний розмір, визначений законом;
  • отримувачі щомісячного довічного грошового утримання, у тому числі колишні судді.

Частина пенсіонерів отримають підвищення не у березні, а у квітні та липні

Ті, що не отримають індексацію у березні, можуть розраховувати на певне підвищення пенсій у наступний місяць й також влітку.

За даними Мінсоцполітики, з 1 квітня автоматичний перерахунок пенсій отримають пенсіонери, які працюють. Тобто десь 600 тисяч українців.

З 1 липня отримають підвищення вже державні службовці, працівники органів місцевого самоврядування. Їхній розмір пенсій теж підвищать на 19,7%. Тобто вони отримають так само як й ті, що отримають індексацію цього місяця.

У міністерстві звертаєть увагу на різницю між індексацією та перерахунком пенсій.

Як раніше пояснювала заступниця міністра соціальної політики України Дарія Марчак, індексація та перерахунок пенсії – це не одне й теж. Перерахунок відбувається, коли змінюється якась з умов, що враховується при нарахуванні пенсії, наприклад, грошове забезпечення чи стаж, який враховується;

Водночас індексація корегує розмір пенсії відповідно до розміру інфляції в країні та рівня зростання середньої заробітної плати за попередні роки.

Вадим Снігур