Російський диктатор у будь-який момент може постати перед Міжнародним кримінальним судом. Про це повідомив головний прокурор МКС Карім Хан. І звернув увагу на те, що люди, які вважають це нереальним, не розуміють історії

“Ніхто не повинен відчувати, що в нього є свобода дій. Ніхто не повинен відчувати, що може діяти вільно, і вже точно ніхто не повинен відчувати, що може діяти і безкарно чинити геноцид, злочини проти людяності або воєнні злочини”, – сказав він.

Хан підкреслив, що ті, хто вважає, що неможливо притягнути до відповідальності Путіна, не розуміє історії.

“Я думаю, що ті, хто вважає, що це неможливо, не розуміють історії, тому що головні нацистські військові злочинці, (колишній президент Югославії Слободан, – ред.) Мілошевич, (колишній політик боснійських сербів Радован, – ред.) Караджич, (колишній військовий офіцер боснійських сербів Ратко, – ред.) Младич, колишній президент (Ліберії, – ред.) Чарльз Тейлор, (колишній прем’єр-міністр, – ред.) Жан Камбанда з Руанди, Хіссен Хабре (колишній президент Чаду, – ред.) покарані. Хоча усі вони були могутніми, впливовими людьми, і все ж таки вони опинилися в залах суду, де їхню поведінку розглядали незалежні судді. І це також дає привід сподіватися, що закон, як би важко це не було, може бути верховним”, – заявив головний прокурор МКС.


Генпрокурор України Андрій Костін розповів, що ордер Гааги дозволяє заарештувати Путіна за межами РФ та передати до суду.

В Московії кремлівські високопосадовці назвали ордер на арешт терориста Путіна нікчемеим "рецептом" і туалетним папером. У характерному для гопоти стилі, рашисти перейшли до погроз. Навіть назвали актом агресії ордер Міжнародного суду.

Після істеричних заяв Захарової та Медведєва, прогнувся перед "папою"  голова Держдуми Росії Володін.

Мовляв, ордер на арешт Путіна стосується не тільки президента Росії, а й країни загалом. "Будь-які нападки на президента РФ розцінюємо як агресію проти нашої країни.", - заявив Володін. Він також сказав, що Вашингтон та Брюссель вичерпали всі можливості санкцій та недружніх дій.

"Дурість, що пролунала з Гааги, говорить про одне: у Заходу істерика.

Папірці інопланетного гаазького суду на Росію не поширюються...Зламати громадян Російської Федерації та зруйнувати економіку нашої країни їм не вдалося... Є Путін - є Росія", - наголосив російський чиновник.

Зрештою, у кого істерика - побачимо згодом. Але, думається, що наразі валеріанку треба пити на мокшанських здичавілих болотах, які через свою агресивну політику вже опинилися на узбіччі цивілізації.

Тим часом лідери цивілізованих країн, посадовці ЄС та впливові політики Заходу підтримали рішення Гаагського суду.

Сергій Бойчук