Співробітники адміністрації президента Росії отримали вказівку до кінця березня замінити телефони iPhone на смартфони інших марок і з іншою операційною системою.

Російське видання “Коммерсант»: “iPhone – все. Або викинути, або дітям віддати. Це за березень доведеться зробити всім”.

Таку інформацію довели до чиновників на семінарі для співробітників внутрішньополітичного блоку адміністрації Путіна, який відбувся на початку березня в Підмосков’ї.

За словами джерел видання, вимога відмовитися від iPhone пов’язана з міркуваннями безпеки – у Кремлі вважають, що ці гаджети більшою мірою схильні до злому і шпигунства з боку західних фахівців порівняно з іншими смартфонами.

Співробітникам адміністрації Путіна рекомендували купувати телефони з операційними системами Android, її китайськими аналогами або “Аврора”. Остання розроблена російською компанією “Открытая мобильная платформа”, “дочкою” ПАТ “Ростелеком”.

Джерела видання кажуть, що, можливо, Кремль навіть закупить нові “безпечні” телефони для своїх співробітників, щоб полегшити їм відмову від американської техніки.

Також повідомляється, що рекомендації позбутися iPhone отримають і чиновники регіональних внутрішньополітичних блоків.