За словами журналістів, Росія не здатна задовольнити попит на постачання зброї для Індії.

Росія не може виконати своїх зобов’язань щодо постачання зброї до Індії через війну в Україні. Це може створити напругу між Нью-Делі та Москвою, про що пише CNN.

Видання пише, що представник ВПС Індії заявив парламенту, що через російське вторгнення в Україну велике постачання зброї з РФ зірвалося.

Нижня палата парламенту Індії 22 березня опублікувала заяву, у якій чітко вказується на недоліки у можливостях РФ виконати свої зобов’язання перед Індією.

“Вони повідомили нам письмово, що не можуть її (зброю, — ред.) доставити”, — йдеться у повідомленні.

У звіті не згадуються особливості доставки.

За словами журналістів, найбільше поточне постачання з Росії до Індії — це ЗРК С-400 “Тріумф”, закуплені у 2018 році за 5,4 мільярда доларів. Однак поки РФ не поставила 2 системи, що залишилися.

Натягнуті відносини

У матеріалі йдеться, що Нью-Делі має міцні зв’язки з Москвою, що сягають часів холодної війни, і, як і раніше, сильно залежить від Кремля в плані військової техніки.

За словами Харша Панта, віцепрезидента з досліджень та зовнішньої політики дослідницького фонду Think Thank Observer Research Foundation, визнання нижньої палати індійського парламенту наголошують на проблемах, які заважають відносинам Індії та РФ.

“А українська криза прискорила тенденцію, яку Індія дуже довго намагалася диверсифікувати і була стурбована своєю надмірною залежністю від Росії”, — сказав він журналістам.

Раніше аналітики зі “Стокгольмського міжнародного інституту досліджень світу” (SIPRI) заявили, що експорт російської зброї зазнає краху. За словами аналітиків, експорт російської зброї скоротився у 8 із 10 найбільших покупців. Так, в Індію кількість озброєнь, що поставляються, впала на 37%, а в решту 7 країн — у середньому на 59%.

Найбільшою закупівлею озброєнь у РФ з боку Індії були ЗРК С-400 “Тріумф”, які у 2018 Індія придбала за 5,4 млрд доларів. За даними ЗМІ, три з таких системи вже поставлені, очікуються ще дві.

ВПС Індії також залежать від поставок російських запасних частин до винищувачів Су-30 і МіГ-29.

За оцінками Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, Росія — другий найбільший експортер зброї у світі.

15 березня президент РФ Володимир Путін анонсував термінове нарощування виробництва озброєнь.

В Індії міцні зв’язки з Москвою з часів холодної війни. Індійські збройні сили, як і раніше, залежні від російської військової техніки — важливої складової, зважаючи на напруженість, що зберігається на індійському кордоні з Китаєм у Гімалаях.

От і ще один конфлікт, який може забрати Індію із «нейтральних соратників» новоутвореного союзу вісі тоталітаризму між Мі і Пу.