Він шляхом здійснення незаконних операцій зареєстрував право власності на земельні ділянки загальною площею 66 га
За процесуального керівництва Могилів-Подільської окружної прокуратури до суду передано обвинувальний акт стосовно державного реєстратора відділу економічного розвитку, комунальної власності, житлово-комунального господарства та благоустрою однієї із сільських рад Вінницького району Вінницької області, який обвинувачується у вчиненні несанкціонованих дій з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї та зловживанні повноваженнями особами, які надають публічні послуги (ч. 1 ст. 362, ч. 3 ст. 362, ч. 3 ст. 365-2 КК України).
Слідством установлено, що обвинувачений, маючи індикатор доступу до Реєстрів, виданий Державним підприємством «Національна інформаційна система» з порушенням Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» прийняв незаконне рішення про державну реєстрацію права власності за фізичними особами на 33 земельні ділянки площею 66 га, які розташовані поза межами населених пунктів Могилів-Подільського району Вінницької області, на підставі підроблених документів, в результаті чого вони незаконно вибули із власності держави.
За результатами висновків земельно-оціночної експертизи експертною установою встановлені збитки державі на суму понад 2 млн 160 тис. грн. З метою забезпечення відшкодування заподіяних збитків накладено арешт на майно обвинуваченого на суму 2 млн 161 тис. грн. Наразі майже 250 тис. грн заподіяних збитків відшкодовано.

За вчинення інкримінованих злочинів передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна або без такої.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Вінницької обласної прокуратури