Окупаційні війська РФ не змогли досягти жодної зі стратегічних цілей, які перед ними поставив воєнний злочинець Путін.

Він дав своїм окупантам завдання захопити Донбас до кінця березня, але війська РФ його провалили. На даний час наступ російської армії в Україні досяг свого піку. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов.

Він розповів про те, що Україна спостерігає пік наступу Росії. Окупантам не вдалося досягти жодної зі стратегічних цілей.

“Наразі Україна бачить апогей цієї кампанії, яка називалася “новий російський великий наступ”. Однак варто нагадувати і Україні, і всьому світу, що ми живемо в умовах повномасштабного вторгнення з 24 лютого 2022 року. Це спроба ворога деморалізувати українське суспільство, а також деморалізувати наших партнерів і союзників, мовляв, тут така армада, для чого їм більше надавати допомогу”, – зазначив Юсов.

За його словами, в рамках свого так званого “великого наступу” росіяни не змогли виконати завдання директора Путіна “взяти Донбас до кінця березня”.


"Чергові терміни і завдання, які Путін ставив перед окупаційним корпусом в Україні, зокрема, перед Валерієм Герасимовим після його призначення відповідальним за війну в Україні, провалені", - сказав представник ГУР МО. Також він додав, що результати "великого наступу" можна побачити на полі бою – кількість ліквідованих окупантів та військової техніки зросла.

"Це означає, що досі жодна з озвучених стратегічних цілей цієї ганебної війни, яку росіяни називають СВО, не досягнута і не буде досягнута", - підкреслив Андрій Юсов.

Як відомо, Президент України зазначив, що переговори з країною-агресоркою можливі лише за умови повної її капітуляції. Однак, в Росії переконані, "що все іде по плану", і допускають переговори лише на своїх умовах.  Тобто, визнання анексованих територій російськими. Чи піде диктатор на переговори на інших умовах після контрнаступу ЗСУ?

В Інституті вивчення війни пишуть про те, що успішні контрнаступи ЗСУ можуть схилити очільника Кремля Путіна до переговорів та припинення війни на українських умовах.

"Путіну зробити це дуже складно. Мені здається, що на переговори саме на українських умовах він точно не піде. Але те, що ми знову почули слова про переговори, це дуже важлива історія і те, що доволі активно в Кремлі говорили з приводу китайського мирного плану, теж є тим, що можна було б спробувати використати і якось цю історію обіграти. Тому що одним з перших пунктів китайського мирного плану є повага суверенітету в міжнародно визнаних кордонах ООН, а це кордони України 1991 року. Тому, мені здається, цей пункт дуже важливий", - зазначила російський політолог Ольга Курносова.

Водночас очільник МЗС України Дмитро Кулеба зазначив, що вирішити війну за допомогою дипломатії буде можливо лише тоді, коли РФ зазнає поразки на полі бою.

Якщо доля України зараз в руках лише ЗСУ, то тим більше дивними видаються дії уряду та Верховної ради навколо зарплат та пільг нашим воїнам, які боронять державу ціною свого здоров"я та життя.

Василь Головко