Український священик замерз з дітьми, виконуючи свій обов’язок милосердя.
Маловідомий широкому загалу простий священик з Немирова Львівської області, Іван Кипріян мало чим відрізнявся від отців УГКЦ свого часу – початку 20 століття. Освічений, шляхетний він служив Богу та своєму народу.
Помер мученицькою смертю разом з дітьми-в’язнями радянського табору. Дізнавшись, що дітей ведуть не на медичний огляд, а на страту, виготовив з цукру ангеляток і пробрався до тих дітей в клітку, щоб підтримати їх.
О. Кипріян опікувався понад сімдесятьма дітьми. Щодня він правив Службу Божу, для тих, хто зійшов з розуму, і паралізованих дітей. Тулив до себе тих нещасних і гірко ридав разом з ними. Померлих дітей о. Іван сам хоронив, обережно несучи легеньке тільце на руках і шепчучи молитви за упокій дитини.
Усі дорослі в’язні глибоко поважали його і допомагали оберігати дітей на відміну від червонозорих садистів.
… Одного разу отцеві Іванові таємно повідомили, що енкаведисти забрали 20 дітей не для медичного огляду, а на розстріл і закрили їх у клітці без даху, аби зранку розстріляти серед снігів.
Нещасні діти ридали і кликали о. Кипріяна, щоб до них прийшов. Та садисти не звертали на це ніякої уваги. Невдовзі почалася жахлива хуртовина. Отець Іван, долаючи стихію, шукав приречених, кликав їх. Молив Ісуса і всіх святих допомогти йому знайти дітей. І він почув їх плач.
Заметіль тривала чотири дні і розстріл відложено на пізніше. Як метелиця скінчилася, то сторожі знайшли тіло о. Кипріяна в клітці разом з замерзлими дітьми. Він ще тримав руку одного хлопчика”. Сталася ця трагедія у 1934 році…
Весь світ знає про святого Максиміліана Кольбе, священика-францисканця, який в Освенцімі сам зголосився на розстріл замість багатодітного батька, на якого випав жереб.
Всі чули про Януша Корчака, польського педагога, який добровільно пішов у газову камеру разом зі своїми вихованцями.
Настала черга сповістити світу і про отця Івана Кипріяна…
Діана Мороз
Ой, бля!
Стаття для тупих рагулів!
Боже, скільки років наглої брехні!
КИПРІЯ́Н Іван (27. 10. 1856, м. Сокаль, нині Львів. обл. – 1924) – диригент, композитор, музикознавець, громадсько-політичний і церковний діяч УГКЦ. Закін. Ставропігій. г-зію у Львові (1879; викл. А. Вахнянин), Перемишл. духовну семінарію (Польща, 1883), навч. у Львів. духов. семінарії (1882). У 1883 рукопоклад. на священика владикою Іоанном (Ступницьким). Відтоді працював у парафії м. Добромиль (нині Старосамбір. р-ну Львів. обл.), водночас керував хором у м-ку Любачев. 1884–88 – адміністратор, Діана Мороз -дійсно таке морозить.
Щось Немирівчани про нього не чули ! Чи це нова “реальність” 33 каналу, щось вигадати і видати за правду?? З самих себе не смішно?
Джерела, звідки взяли цю казку в студію!
Цей Немирів знаходиться у Львівській області. Газета, виправте інформацію у статті, будь-ласка.