Суспільне Хмельницький, місцеве видання “Всім” із посиланням на “Код Кам’янця”, УПЦ МП повідомляють:

Учасники зібрання, які проголосували 8 квітня за перехід храму з УПЦ МП до ПЦУ почали розгортати намети, розповіла “Суспільному Хмельницький” одна з організаторок акції Алла Чепелюк.

За її словами, головними вимогами є допуск ревізійної комісії в храм, аби провести інвентаризацію й отримати ключі від собору.

Ми вимагаємо, аби священники МП пропустили ревізійну комісію до собору. Наразі нас туди не пускають, хоча є рішення громади про перехід до ПЦУ. Намети ми ставимо, тому що наша акція є безстроковою. Тут вночі будуть залишатись люди на чергуванні”, — сказала Чепелюк.

Станом на 19:30 поблизу собору зібралось понад 1000 людей, які за перехід церкви до ПЦУ. Понад 500 вірян, які підтримують МП оточили храм й не пускають їх, додала Чепелюк.

Разом з тим, видання Хмельницького “Всім” із посиланням на “Код Кам’янця” повідомляє, що біля собору сталися сутички.

Прихожани УПЦ МП стали кільцем навколо собору, аби не пустити нікого всередину. Близько 18.00 протистояння переросло у сутички між активістами та вірянами. Їх намагалась розборонити поліція.

Водночас в УПЦ МП заявили про спробу силового захоплення кафедрального собору святого Олександра Невського у Кам’янці-Подільському.

“За повідомленням очевидців з місця події, поліція не реагує на виклики. Вірянам Української православної церкви, які захищають свій храм, намагаються вручити повістки”, – стверджують представники церкви.

До цього:

Депутати Кам’янець-Подільської міської ради підтримали заборону Української православної церкви, афілійованої з Російською православною церквою, і проголосували за припинення права користування земельними ділянками у місті для неї.

Міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Посітко повідомив, що 4 квітня депутати Кам’янець-Подільської міськради одностайно ухвалили три звернення.

Перше – щодо заборони “московського патріархату” на території України.

Друге – щодо виходу Кам’янець-Подільської єпархії УПЦ МП зі складу Російської православної церкви.

Третє – щодо припинення договорів оренди чи користування УПЦ МП церковними спорудами, що перебувають у державній власності.

Також депутати міста проголосували “за” 19 проєктів рішень про припинення користування земельними ділянками “московською церквою” і одне – про скасування оренди.